واکنش‌ شخصیت‌های سیاسی و دینی جهان به مواضع ضد اسلامی مکرون

تهران - ایرنا - با وجود گذشت یک هفته از اظهارات موهن رئیس جمهور فرانسه به اسلام و ساخت پیامبر اکرم (ص)، واکنش‌های ملت‌ها و دولت‌های کشورهای اسلامی همچنان ادامه دارد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه روز چهارشنبه گذشته در اظهاراتی اعلام کرد که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) ادامه خواهد داد، موضوعی که خشم مسلمانان سراسر جهان را برانگیخته و با واکنش تند مسلمانان مواجه شده است.
در همین ارتباط، محمد القبان رئیس فراکسیون الفتح در پارلمان عراق در توئیتی اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه در دفاع از اقدام موهن نشریه‌های فرانسوی به ساحت مقدس حضرت محمد (ص) را محکوم کرد و گفت: این اظهارات رئیس جمهور فرانسه لکه ننگی بر پیشانی مدعیان تمدن و آزادی فکر و اندیشه است.
رئیس فراکسیون «الفتح» در پارلمان عراق در صفحه توئیتر خود از مرگ وجدان برخی از حاکمان کشورهای عربی و اسلامی در برابر اهانت‌های مکرر به رسول اکرم(ص)  ابراز تاسف کرد و از دولت عرق خواست تا برای دفاع از مقدسات اسلام مواضع جدی و محکمی اتخاذ کند.
در پی افزایش اظهارات اسلام ستیزانه مقامات فرانسوی و هدف قرار گرفتن اقلیت مسلمان این کشور، برخی از علماء و رجال دینی فتوای تحریم کالاهای ساخت فرانسه در برخی از کشورهای مسلمان صادر کردند.
«احمد الخلیلی» مفتی عمان امروز، سه شنبه در سخنانی برای حمایت خود از پویش تحریم محصولات فرانسوی در اعتراض به مواضع ضد اسلامی ماکرون تاکید کرد.
مفتی عمان با اشاره به آغاز کمپین تحریم کالاهای ساخت فرانسه در برخی از کشورهای مسلمان گفت که از به راه افتادن پویش تحریم کالاهای فرانسوی در حمایت از پیامبر اکرم (ص) استقبال می‎کند.
الخلیلی ضمن تمجید از تحریم‎کنندگان محصولات فرانسه تاکید کرد که مسلمانان باید در تشکیل یک اقتصاد جهانی آزاد و بزرگ به استقلال کامل برسند.

علمای یمن نیز دیروز (دوشنبه) با برگزاری نشستی در صنعاء بر لزوم واکنش و پاسخ جدی به به اقدامات موهن فرانسه و توهین‌های ضد ‌اسلامی نشریه‌ها و مقامات فرانسوی تاکید کردند.
علمای یمن در این نشست که با هدف تعیین اقدامات عملی برای پاسخ به اهانت‌ها علیه اسلام و مسلمانان برگزار شد، خواستار مشارکت گسترده مردم در مراسم گرامیداشت سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) شدند.
در این نشست علمای یمن تاکید شده شرکت گسترده مردم در سالروز ولادت رسول اکرم (ص) حاوی پیام روشن و پاسخی جدی و عملی به هرگونه اقدام موهن و اظهارات ضد اسلامی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =