مسوولیت مسیری برای خدمت به مردم است

زاهدان- ایرنا- معاون فرهنگی بعثه رهبر معظم انقلاب در سازمان حج و زیارت گفت: هر مسوولیتی در کشور، مسیری برای خدمت به مردم است و باید از این فرصت نهایت بهره را ببریم.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین رکن‌الدینی روز سه‌شنبه در مراسم تکریم و معارفه مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر اهمیت موضوع خدمت‌رسانی به مردم اظهارداشت: همه ما از باب اینکه مسلمان بوده و اعتقاد به قران و سنت داریم با یادآوری این که فرصت‌های در اختیار هر مسوول در هر وزارتخانه یا اداره کلی توفیقی برای خدمت‌رسانی به خلق است و با این مهم مغتنم شمرده شود.

وی افزود: هر کسی مطمئن باشد روزی همین نشست برای تکریم او برگزار و فرصت خدمت تمام خواهد شد و این مسوولیت‌ها ماندگار نبوده و همه موقتی و اعتباری است و در این بین خوش به حال کسی که توفیق استفاده از فرصت‌ها را برای خدمت به خلق داشته باشد.

معاون فرهنگی بعثه رهبر معظم انقلاب در سازمان حج و زیارت با اشاره به آیات ۳۱ مریم «وَجَعَلَنِی مُبَارَکًا أَیْنَ مَا کُنْتُ وَأَوْصَانِی بِالصَّلَاةِ وَالزَّکَاةِ مَا دُمْتُ حَیًّا» بیان کرد: امام صادق (ع) ذیل این آیه می‌فرمایند «مبارکا نفارا » یعنی خداوند مرا کسی قرارده که در هر کجا که باشم به درد مردم خورده و به آنان نفع برسانم.

وی ادامه داد: خدمت به خلق و نفع رساندن به دیگران جزو مهم‌رین خصلت‌هایی است که با توجه به مضمون آیه ۳۱ مریم حضرت عیسی(ع) به آن افتخار کرده و این توفیق کمی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین رکن الدینی با اشاره به آیه ۱۸۹ سوره بقره و اینکه در ۹ جای قرآن کریم وعده خداوند پاداش به خدمتگزاران و نیکوکاران است خاطر نشان‌کرد: خداوند خدمتگزاران،احسان‌کنندگان و کمک کنندگان را دوست دارد و  این افراد در بهشت جزو کسانی هستند که همیشگی خواهندبود.

وی افزود:مسوولیتی که در دستمان است را ابزاری برای خدمت به خلق قرار دهیم و دنبال ارباب رجوع راه افتاده و گره مشکلش را گشوده و وی را در پیچ و خم و دست انداز نیاندازیم.

معاون فرهنگی بعثه رهبر معظم انقلاب در سازمان حج و زیارت در توصیه به مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت سیستان و بلوچستان‌گفت: برقراری ارتباط سازنده با سازمان‌ها، مراکز و نهادهای حوزه زیر پوشش در حوزه وظایف ابلاغی است.

مدیرحج و زیارت سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: این استان ظرفیت خوبی در امور زیارتی دارد و در حج سالجاری با رشد ۴۰ درصدی کاروان‌های حج از ۱۱ به ۱۶ کاروان رسیده است.

علی‌اکبر غلامپور افزود: در حوزه عتبات با توجه به آبادانی در منطقه بویژه سیستان پیش‌بینی بر این است که جهش زائر از باب آبادانی و اعتقاد مردم و هم از جهت انباشت زائر به خاطر تعطیلی عتبات وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: ۶۵هزار نفر در سیستان و بلوچستان در نوبت عمره قرار دارند که در صورت به راه افتادن کاروان‌های حج عمره ما باید آمادگی ساماندهی زائران را داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها