۲۵۱هزار نسخه الکترونیکی در کهگیلویه و بویراحمد تجویز شد

گچساران- ایرنا- مدیر کل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۵۱ هزار نسخه دارویی امسال به صورت الکترونیکی در استان تجویز شده است.

غلامرضا کاظمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این استان با زیر پوشش قرار دادن ۷۹۰ موسسه‌ تشخیصی و درمانی بخش خصوصی، در سامانه نسخه نویسی الکترونیکی رتبه  اول کشور را کسب کرده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که در سال گذشته ۷۵ هزارو ۲۳۹ نسخه دارویی به صورت الکترونیکی در این استان تجویز شد.

کاظمی افزود: با وجود اینکه کرونا مشکلاتی را در جامعه ایجاد کرده ولی در این شرایط زمینه آشنایی مردم به خدمات الکترونیکی افزایش یافته است.

کاظمی اظهار داشت: استفاده از نسخه نویسی الکترونیکی با هدف جلوگیری از جابه جایی کاغذ و دفترچه بین بیمه شونده و موسسه‌های تشخیصی و درمانی تاثیر مهمی  در پیشگیری از شیوع کرونا در جامعه دارد.

مدیر کل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۵۲۰ هزار نفر از جمعیت استان معادل ۷۰ درصد زیر پوشش بیمه سلامت هستند.

کاظمی اظهار داشت: این تعداد افراد زیر پوشش صندوق بیمه کارکنان دولت، روستاییان و عشایر، سلامت همگانی، بیمه ایرانیان و سایر اقشار هستند.

وی بیان کرد: هم اکنون ۳۴۴ هزار نفر روستایی، ۹۷ هزار نفر از کارکنان دولت و ۳۳ هزارو ۳۶۴  نفر از سایر اقشار از بیمه سلامت استفاده می کنند.

وی افزود: ۷۹۰ مؤسسه تشخیصی درمانی دولتی و خصوصی در استان طرف قرارداد این سازمان است.

کاظمی ابراز کرد: ۴۳ دفتر پیشخوان در مناطق مختلف این استان کار صدور و تعویض دفترچه و سایر خدمات مورد نیاز بیمه شدگان را انجام می‌دهند

هفته بیمه سلامت از سوم آبان آغاز شده است.

بیمه سلامت از دستاوردهای امیدبخش دولت تدبیر و امید بوده که از سال ۱۳۹۳ اجرا شده و در کنار صندوق‌های بیمه تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح حرفی برای گفتن دارد و با اجرای آن آحاد مختلف جامعه و به خصوص نیازمندان از خدمات مناسب بهداشتی و درمانی بهره‌مند شده‌اند.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها