سبک زندگی انقلابی و پیروی از رهبری، میراث شهدا برای جامعه است

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه گنبدکاووس با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان به خصوص شهدای دوران دفاع مقدس و با تاکید برضرورت الگو قراردادن آنان از سوی اقشار مختلف گفت: سبک زندگی انقلابی و پیروی از رهبری ۲ میراث ارزشمند شهیدان است که باید مورد توجه و اهتمام ویژه مردم قرار گیرد.

حجت الاسلام محمود ترابی روز سه‌شنبه در نشست هماهنگی برگزاری نخستین یادواره ۴۴ شهید دانش آموز شهرستان گنبدکاووس گفت: برگزاری مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان همانند چراغی برای پیدا کردن مسیر و گم نکردن راه انقلاب است.

وی افزود: برگزاری یادواره شهدا و خواندن خاطرات و وصیت نامه آنها، مردم بویژه نسل جوان را با سبک زندگی انقلابی و ولایت‌مداری شهیدان و میزان پیروی آنها از رهبری، بیش از پیش آشنا می‌کند.

وی همچنین با تاکید برضرورت تکریم خانواده شاهد تصریح کرد: برگزاری مراسم یاداوره ۴۴ شهید دانش آموز و تکریم خانواده آنها اقدام ارزشمندی است که باید به منظور الگوسازی در سال‌های آینده نیز استمرار داشته باشد.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز در این نشست گفت: از مجموع ۵۱۰ شهید این شهرستان مرزی در دوران دفاع مقدس، ۴۴ شهید دانش آموز و ۱۷ شهید فرهنگی هستند.

کمال الدین نظرنژاد افزود: نخستین یادواره ۴۴ شهید دانش آموز گنبدکاووس ۱۵ آبان امسال در کانون فرهنگی تربیتی شهید رجایی این شهرستان برگزار می‌شود.

آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس حدود ۸۵ هزار دانش آموز از پیش دبستانی تا متوسطه دوره دوم دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =