مسجدجامعی: گزارشی از وضعیت موزه‌های شهرداری تهران به شورا ارایه شود

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداری تهران به ۵۰ موزه و خانه موزه، اعتبار و بودجه می‌دهد، خواستار ارائه گزارشی از آخرین وضعیت موزه‌های تحت مدیریت شهرداری تهران به شورا شد.

به گزارش ایرنا، «احمد مسجد جامعی» روز سه‌شنبه در جریان دویست و چهل و پنجمین جلسه شورای شهر، اظهار داشت: در تهران ۵۰ موزه و خانه موزه داریم که به آنها بودجه می‌دهیم اما وضعیت فرهنگی و اقتصادی آنها شفاف نیست.

وی با بیان اینکه موزه‌ای که در طول سال بازدیدکننده ندارد چرا باید اعتبار دریافت کند، بیان کرد: ۵۰ فضا به عنوان موزه و خانه‌موزه در تهران در اختیار داریم که می تواند موقعیت خوبی را برای شهر تهران ایجاد کند.

مسجدجامعی تاکید کرد: این موزه‌ها فقط هزینه ایجاد می‌کند و نه تنها منشا تاثیر نیست بلکه منشاء دلمردگی و غفلت محسوب می‌شود.

مسجد جامع همچنین درباره تذکر «حسن خلیل‌آبادی» به فعالیت کارخانه سیمان در شهرری بیان کرد: شهرری این ظرفیت را دارد که موزه میراث صنعتی ایران در آن طراحی شود چرا که کارخانه‌های سیمان، آجر و گلیسیرین در این محدوده فعالیت داشت.

وی با اشاره به احضار «حسن خلیل‌آبادی» برای اظهارنظر درباره فعالیت کارخانه سیمان تهران، بیان کرد: اینکه یک نماینده شورا در راستای فعالیت‌های نمایندگی خود، مورد پرسش قضایی قرار گیرد، توجیه ندارد و این موضوع باید از سوی هیات رئیسه پیگیری شود.

تذکر عضو شورا به عدم انتصاب معاون منابع انسانی شهرداری‌ تهران 

  «سیدحسن رسولی» نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای‌ شهر تهران نیز با اشاره به لغو لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران در شورای شهر، نسبت به عدم انتصاب معاون منابع انسانی شهرداری‌ تهران به شهردار تذکر داد.

وی گفت: اکنون که یکی از مهمترین وعده‌های شورای پنجم به مردم با صلاحدید و رای اکثریت همکاران محترم، کن لم یکن گردیده، مقتضی است وفق مصوبه شورایعالی اداری کشور و تبصره ۳ ماده ۹ ضوابط تشکیلاتی شهرداری و سازمان های ذیربط، در اسرع وقت نسبت به انتصاب فردی عالم و متخصص از بین صاحب نظران جامعه مدیران منابع انسانی کشور که در طراز شهرداری پایتخت باشد، به‌عنوان معاون منابع انسانی اقدام کنید.

وی گفت: ضمناً حسب وظیفه نمایندگی و اخلاقیات از زحمت‌های بی‌دریغ و صادقانه جناب آقای رستمی معاون سابق امور مناطق طی دوره تصدی این مسئولیت سپاسگزاری می‌کنم.

ضرورت بهره برداری از پروژه شهید بروجردی

«سیدمحمود میرلوحی» عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران نیز در نشست امروز شورا بیان کرد: تذکر من درباره اجرای پروژه بزرگراه شهید بروجردی است که در حال حاضر چهار معارض دارد.

وی گفت: مقرر بود سازمان املاک و مستغلات شهرداری، معاونت عمرانی و شهردار منطقه برای حل این مشکل راهکاری را اتخاذ کنند.

میرلوحی با بیان اینکه، روز گذشته معاون عمرانی شهرداری تهران، از حل نشدن این مشکل خبر داد، افزود: نباید فرصت از دست برود و میلیاردها هزینه انجام شده به دلیل وجود چهار معارض بلاتکلیف بماند.

وی گفت: امیدوارم در سریع‌ترین زمان ممکن این مشکل حل شود و شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نشست امروز خود، بررسی یک فوریت لایحه شهردار تهران در خصوص «اصلاح ماده ۱۱ مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا»،‌ بررسی پلاک های ثبتی باغات و فضای سبز و بررسی مصوبات چهل و هشتمین تا پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون نام‎گذاری و تغییر نام اماکن و معابر عمومی شهر تهران را در دستور کار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha