عبور از موج سوم کرونا در ایوان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

ایلام - ایرنا - شهرستان ایوان استان ایلام به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی شاهد موج سوم کرونا و شرایط حاد و بحرانی است از این رو با افزایش تعداد مبتلایان و جان باختگان، بازگرداندن بخشی از محدودیت‌ها در این شهرستان اعمال شده است.

به گزارش ایرنا، شرایط شیوع کرونا در کشور و استان ایلام به وضعیت بسیار نگران‌کننده‌ای رسیده است، بر اساس گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تقریبا تخت خالی در بیمارستان‌های استان وجود ندارد و اورژانس و مراکز درمانی پر از بیماران بستری شده است.

شهرستان ایوان از جمله شهرهای دارای آمار بالای ابتلا به کرونا در استان و کشور است، طبق آمار اعلامی توسط سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا این شهرستان جزو ۴۳ شهرستان پرخطر کشور است، همچنین از بین شهرستان های استان ایلام، ایوان در رتبه پنجم فوتی ناشی از این بیماری قرار دارد.

از این رو و با تصمیم ستاد مبارزه با کرونای استان ایلام از روز گذشته و با اعمال محدودیت‌های سختگیرانه کرونایی و تعطیلی اصناف پرتردد تا حدودی از تردد افراد و خودروها در سطح شهر ایوان کم و شهر خلوت شده است.

از سویی گروه های مجهز به بلندگو به صورت روزانه در چندین نوبت هشدارهای کرونایی به شهروندان در مناطق شهری و روستایی ایوان را اعلام می کنند.

در این روزها که شاهد وضعیت نگران کننده ای به لحاظ شیوع کرونا در این شهرستان هستیم مردم باید در معابر و ادارات کمترین تردد را داشته باشند، انتظار مدافعان سلامت از مردم و مسوولان، اعمال محدودیت های بیشتر اجتماعی بوده تا موج سوم کرونا را در این شهرستان پرخطر با کمترین آسیب پشت سر بگذاریم.

نکته مهم این است که مردم نباید تنها به تعطیلی بازار اکتفا کنند زیرا ماهیت کرونا تغییر یافته و این بار جمع خانواده ها را هدف قرار داده و در این شرایط تنها و بهترین راه رعایت دستور العمل های بهداشتی اعم از فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و ضدعفونی مرتب دست ها و محیط منزل است.

فعالیت ادارات ایوان و دره شهر از امروز با ۵۰ درصد ظرفیت

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: از فردا حضور کارمندان در دو شهرستان ایوان و دره‌شهر به صورت ۵۰ درصد خواهد بود و نیمی از کارکنان باید در محل کار حضور داشته باشند.

محمد نوذری با بیان اینکه تمام آرامستان‌ها و مراسمات عزا و عروسی در این دو شهرستان تعطیل است، افزود: پاساژها و اماکن عمومی در این شهر نیز نمی‌توانند فعالیت داشته باشند.

وی با اشاره به همراهی و همدلی خوب مردم استان در موج اول و دوم این بیماری یادآور شد: این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها در صورت لزوم و با نظر اعضای ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان قابل تمدید خواهد بود.

تشدید محدودیت‌ها برای حفظ جان مردم

فرماندار ایوان از تشدید محدودیت‌های کرونایی با تصویب ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا در این شهرستان از روز گذشته خبر داد و گفت: تداوم وضعیت قرمز ایوان موجب اتخاذ این تصمیم شده و بر اساس آن اصناف پرخطر به مدت یک هفته همچنان تعطیل باشند.

امیدعلی سبزی افزود: همچنین اقامتگاه‌ها، مراکز گردشگری، آرایشگاه‌های زنانه ، سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی تعطیل بوده و برگزاری هرگونه مراسم عروسی و ختم و برنامه‌های پر ازدحام فرهنگی ممنوع است. 

وی، دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی شهرستان را از دیگر مصوبات این ستاد دانست و گفت: هر کارمندی که دارای علائم باشد باید بلافاصله محل کار خود را ترک کند و تا اعلام نتیجه تست کرونا در اداره حاضر نشود و مدیران نیز با افراد مبتلا و دارای بیمادی زمینه ای از لحاظ دورکاری همکاری کنند.

فرماندار ایوان تاکید کرد: ستاد بازرسی کرونا بر واحدهای صنفی و همین طور ادارات و دستگاه‌های مختلف نظارت دارد و در صورت مشاهده تخلف بهداشتی بدون هیچ اغماضی با متخلفان برخورد می‌کند.

سبزی تاکید کرد: اجرای محدودیت ها و مصوبات بدون همکاری و رعایت پروتکل های بهداشتی امکانپذیر نیست و امیدواریم مردم با سهل انگاری در خصوص این بیماری جان عزیزان خود را در معرض خطر قرار ندهند.

مردم با رعایت نکات بهداشتی به کاهش انتقال بیماری کرونا کمک کنند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: وضعیت کلی استان از نظر میزان آلودگی و مرگ‌ و میر فوق بحرانی گزارش است و دو شهرستان ایوان و دره شهر نیز در ردیف ۴۳ شهر پرخطر کشور قرار دارند.

جمیل صادقی فر به آغاز محدودیت‌های اعلامی ویژه ۴۳ شهر پرخطر کشور اشاره کرد و افزود: در دو شهرستان ایوان و دره شهر این محدودیت اعمال شده است و کاهش حضور کارکنان، تعطیلی اماکن و استفاده از روش دورکاری و ارائه خدمات اداری در بستر اینترنت از جمله این محدودیت‌ها خواهد بود.

وی اضافه کرد: مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم همگانی و باور مردم به خطرناک‌بودن این بیماری است و امیدواریم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک بتوانیم روند شیوع ویروس کرونا در استان را کاهش دهیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: استفاده از ماسک، شستن دست ها و رعایت فاصله اجتماعی و ماندن در خانه و پرهیز از ترددهای غیرضروری و موکول کردن دورهمی های خانوادگی و فامیلی به زمان دیگر و جلوگیری از برپایی مجالس شادی و عزا مواردی است که به کاهش و مهار موج سوم کرونا کمک کند و مردم باید این موارد را به طور جدی رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، شهرستان ۵۵ هزار نفری ایوان در ۳۵ کیلومتری ایلام قرار دارد و دومین شهرستان در استان است که دارای بالاترین تعداد مبتلا به کرونا است.

شهرستان های ایوان و دره شهر استان ایلام جزو ۴۳ شهر بحرانی و پرخطر کرونا در کشور هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها