شهر مهاباد با کاشت ۹ هزار بوته گل به استقبال از پاییز رفت

مهاباد- ایرنا- سرپرست واحد فضای سبز شهرداری مهاباد گفت: همزمان با آغاز فصل پاییز بیش از ۹ هزار بوته انواع گل‌های رنگارنگ برای زیباسازی معابر، میادین و بوستان‌های این شهر کاشته شد.

سردار کریمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرداری با کاشت این تعداد بوته گل فصلی و دایمی در بوستان‌ها، فضاهای سبز، معابر و بلوارها، چهره این شهر را در این فصل از سال زیبا و بهاری کرد.

وی ادامه داد: این گل‌ها شامل "شاه‌پسند"، "ابری"، "تاج خروس"، "اطلسی"، "بنفشه" و سایر گل‌های تزئینی است که توسط گلخانه‌های شهرداری مهاباد تولید و در راستای زیباسازی و شاد کردن فضای شهر در مناطق مختلف کاشته شده است. 

وی با بیان اینکه تماشای گل و بوییدن آن موجب آرامش و امیدواری انسانهاست و این موضوع توسط دانشمندان و محققان اثبات شده است، اضافه کرد: مهمترین عامل در تداوم وجود این گل‌ها در بوستان‌های شهر، همراهی مردم و پرهیز از کندن گل‌هاست که امیدواریم این امر در این فصل از سال برای دوچندان کردن زیبایی های فصل پاییز به خوبی رعایت شود.

سرپرست واحد فضای سبز شهرداری مهاباد با بیان اینکه کاشت گل در سطح شهر ادامه خواهد داشت افزود: علاوه بر گل‌کاری، رنگ‌آمیزی جداول و بلوارها، ساماندهی مبلمان شهری، روشنایی و ترمیم وسایل بازی بوستان‌ها نیز از دیگر اقدامات واحد فضای سبز این شهر است.

کریمی بیان کرد: رنگ‌آمیزی المان و مبلمان شهری، پاکسازی و زیباسازی شهر، حذف زوائد و پیرایش شهر، شست‌وشو و پاکسازی اساسی معابر و محورهای اصلی و پرتردد، واکاری و کاشت نهال از جمله دیگر فعالیت‌های انجام شده برای آراستگی سیمای شهری است.

 شهر ۱۶۶ هزار و ۵۱۸ نفری مهاباد دارای ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت بوده و از سال ۱۳۰۶ بلدیه یا شهرداری در آن راه‌اندازی شده است.

مهاباد با داشتن ۴۶ بوستان و سرانه هشت متر مربع فضای سبز از شهرهای سرسبز آذربایجان‌غربی محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =