جشنواره فیلم «موج» رویدادی چندوجهی است

تهران- ایرنا- دبیر چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش از پیگیری اهداف کلان طی چند دوره برگزاری این رویداد گفت.

ابراهیم حصاری روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره برپایی این دوره از این رویداد که به تازگی فراخوان خود را منتشر کرده است، گفت: به‌نظرم واژگان «فرهنگ» و «هنر» برای یک جامعه به قدری مهم و حیاتی هستند که هرگونه فعالیت در این زمینه را حتی در شرایط سخت کنونی توجیه کند و این مهم در ایامی که جامعه به دلیل کرونا تحت فشار بیشتری قرار دارد با ضریب بیشتری نمود پیدا می‌کند. 

وی با اشاره به اینکه این رویداد از ۲ دیدگاه منطقه‌ای و ملی حائز اهمیت است، عنوان کرد: منطقه آزاد کیش با توجه به هویت و رسالت تعریف شده‌اش در زمینه رشد و توسعه گردشگری، رویدادهایی را برای معرفی قابلیت‌های این جزیره زیبا در دستور کار دارد و مسلما جشنواره‌هایی مانند جشنواره فیلم «موج» دقیقا هم‌راستا با این هدف ایجاد شده و مسیر صعودی خود را تا جهانی شدن در چهارمین دوره پیموده است.

این فیلمساز افزود: از آنجا که موضوعات جشنواره نیز با تشخیص شورای سیاستگذاری، موازی با این اهداف تعریف شده است، می توان گفت این رویداد چندوجهی است؛ یک نگاه فرهنگی و هنری در راستای تقویت و رشد هنر فیلمسازی، کشف استعدادهای این حوزه و نیز کمک به ایجاد انگیزه برای فعالیت فیلمسازان منطقه دارد و موازی با آن استفاده از رسانه سینما برای معرفی یکی از مناطق مهم گردشگری کشور را مدنظر داریم.

به گفته وی، این اتفاق می تواند در تمامی استان‌ها به گونه‌ای مشابه رخ دهد تا دغدغه همیشگی متولیان امر و فعالان این حوزه درباره تمرکززدایی از پایتخت مرتفع شود. مسلما برگزاری رویدادهای این‌چنینی با انگیزه مضاعفی که در مناطق وجود دارد، زمینه و بستر قابل اعتمادی را برای تسریع روند تمرکززدایی ایجاد خواهد کرد.

دبیر چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش درباره حمایت‌های مالی از این رویداد بیان کرد: در تمام این ۴ دوره معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش حامی و برگزارکننده این رویداد بوده، به صورتی که در راس برنامه های اجرایی سازمان در حوزه فرهنگ و هنر قرار گرفته و اراده همگانی بر برگزاری هرچه باشکوه تر این جشنواره است.

وی در بخش پایانی صحبت‌هایش با اشاره به شرایط کرونایی خاطرنشان کرد: نحوه مدیریت کرونا در جزیره کیش و برنامه ریزی هدفمند و هوشمندانه شورای سلامت کیش از آغاز این بیماری تاکنون زمینه اعتماد کیشوندان و بعضا گردشگران را به همراه داشته و موجبات تحسین نهادهای مربوطه را فراهم کرده است تا ما هم با اعتماد به این عملکرد درصدد میزبانی این رویداد با رعایت کامل ضوابط اعلام شده باشیم. همانطور که تاکنون با تشخیص این شورا و صرفا برای حفظ سلامت هنرمندان، مراسم و نشست‌ها بدون هیچ مشکلی در زمان مقرر برگزار یا در صورت صلاحدید ملغی شده است، پس از این هم با همین رویه پیش خواهیم رفت. امیدواریم که بتوانیم با برگزاری هر چه بهتر این جشنواره میزبان هنرمندان عزیز باشیم.

چهارمین جشنواره فیلم «موج» کیش در قالب فیلم کوتاه بهمن‌ماه امسال با حضور فیلم‌های ایرانی و خارجی و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

با توجه به موفقیت دوره‌های پیشین با تاکید غلامحسین مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش مبنی بر ورود به عرصه‌های بین‌الملل و استفاده از ظرفیت‌های این جزیره برای برگزاری رویدادهای گسترده‌تر، این دوره از جشنواره برای اولین بار به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و به همین دلیل آثار ارایه شده محدودیت موضوعی ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =