پنجاه وهشتمین جایزه سال بنیاد البرز به دانش‌آموزان برتر کشور اهدا شد

تهران - ایرنا - مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز از موسسات‌ وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه در پنجاه و هشتمین همایش ملی جایزه سال بنیاد البرز که با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و جمعی از مسئولان برگزار شد، از دانش‌آموزان برتر کشور با اهدا لوح، تندیس و جوایز نقدی قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حیدر ارشدی روز سه شنبه در این همایش با بیان اینکه بنیاد البرز از سال ۱۳۴۲ با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش‌آموزان برگزیده و نوباوگان و نوجوانان با استعداد ایرانی از طریق اعطای «جوایز بنیاد البرز» توسط مرحوم حسینعلی البرز تاسیس و وقف شده، افزود: این بنیاد طی نیم قرن گذشته تاکنون چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده و این مهم در سال‌های اخیر در قالب همایش‌های ملی و استانی با حضور مقامات علمی و مسئولین کشوری محقق شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری که مقارن پنجاه وهشتمین سال تاسیس بنیاد فرهنگی البرز است و در راستای تحقق امینانه نیت واقف، برگزاری دو همایش ملی در بخش نخبگان و دانش‌آموزی در دستور کار بنیاد قرار گرفته است.

به گفته ارشدی، شرکت‌کنندگان در این همایش، دانش آموزان فارغ التحصیل پایه نهم مقطع متوسطه اول و پایه دوازدهم مقطع متوسطه دوم در رشته‌های ریاضی فیزیک، تجربی، علوم انسانی، فنی و حرفه‌ای و کاردانش هستند.

ارشدی اظهار داشت: در این مراسم از تعداد ۵۱ نفر از نفرات ممتاز معرفی شده از سوی ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور و همچنین دانش ‌آموزان مقطع متوسطه اول ۲۶ نفر، دانش ‌آموزان مقطع متوسطه دوم ۲۵ نفر و منتخبان ۲۴ استان کشور با اهدا جایزه نقدی هر نفر ۵۰ میلیون ریال به همراه تندیس همایش و لوح قدردانی می شود.
وی با با بیان انیکه در این همایش از هر استان پنج نفر در دوره اول و هشت نفر در دوره دوم (به تفکیک دو نفر در هر رشته) جمعا ۱۳ نفر معرفی شدند، گفت: با تجمیع مستندات دریافتی، نشست مقدماتی کمیته علمی پنجاه و هشتمین سال جایزه بنیاد البرز طی روزهای ۶ تا ۱۰ مهرماه ۱۳۹۹ برگزار و با بررسی و ارزیابی مستندات دریافتی دانش‌آموزان از سراسر کشور، نسبت به ورود اطلاعات مدارک هر یک در فرم‌های مربوطه اقدام شد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز افزود: در نهایت فرم‌های نفرات واجد شرایط، برای داوری در بخش نهایی کمیته علمی آماده و نشست پایانی کمیته علمی پنجاه و هشتمین سال جایزه بنیاد البرز در روز جمعه یازدهم مهر سال ۱۳۹۹ در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تشکیل و با بررسی نفرات معرفی شده از سوی ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها، دانش آموزان برتر کشوری همایش ملی دانش‌آموزی انتخاب شدند.

ارشادی اظهار داشت: این بنیاد برای یک، ۱۰ و یا صدسال پایه‌ریزی نشده است بلکه هدف مؤسس این است تا زمانی که ایران باقی است و دین و اخلاق در کشور ما مقام خود را دارد، این بنیاد در خدمت نسل جوان باشد.

وی ادامه داد: تا به امروز هفت همایش ملی و هشت همایش استانی برگزار شده که ۱۳۰۰ دانش‌آموز، دانشجو، مخترع، طلبه و غیره در این همایش‌ها مورد تجلیل قرار گرفته و مبلغی به ارزش سه میلیارد تومان در طول این پانزده همایش هزینه شده و امسال نیز برای دو همایش مذکور مبلغ دو میلیارد تومان جایزه برای تجلیل از برگزیدگان در نظر گرفته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =