شاخص بارگیری در راه‌آهن منطقه اراک ۱۵ درصد افزایش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل راه‌آهن اراک گفت: شاخص بارگیری انواع کالا در ایستگاه‌های زیر پوشش این اداره کل امسال در قیاس با به مدت مشابه قبل آن، ۱۵ درصد افزایش یافته است.

«محمدرضا قربانی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۵۸۳ هزار و ۲۰۶ تن بار هفت ماه امسال از راه‌آهن اراک بارگیری شده است که این شاخص در مدت مشابه سال گذشته ۵۱۱ هزار و ۱۱۹ تن بوده‌ است.

وی اظهار داشت: میزان تخلیه بار در راه آهن اراک نیز رشد چشمگیری داشته است به‌طوری که  امسال ۱۸۰ هزار و ۱۶۰ تن بار در این ناحیه وارد و تخلیه شده  که نسبت به مدت مشابه پارسال  ۱۰۳ درصد افزایش یافته‌است.

مدیرکل راه‌آهن اراک گفت: همچنین بار مرز به مرز، بار وارده و بار صادره اداره کل راه‌آهن اراک در سال جاری به ترتیب سه درصد، چهار درصد و سه درصد افزایش دارد.

قربانی افزود: میزان تن کیلومتر مبداء به مقصد اداره کل راه‌آهن منطقه اراک در سال جاری به ۴۴۴ هزار و ۵۱۲ هزار تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد دارد.

وی میزان تن کیلومتر مرز به مرز اداره کل راه‌آهن اراک را ۵۹۵ هزار و ۸۷۶ تن عنوان کرد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد رشد داشته است.

حوزه راه آهن اراک شامل ۴۴۱ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم، مرکزی، لرستان، همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =