رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران: هرگونه گفتمان مُخل وحدت ملی مذموم است

تبریز - ایرنا - رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در شرایط کنونی کشور حفظ وحدت و انسجام، اصل اساسی بوده و هرگونه اقدام منتهی به مخدوش کردن این اصل، ناپسند و مذموم است.

به گزارش ایرنا، سعید اوحدی روز سه شنبه در دیدار با حجت الاسلام مهدی عالی، جانباز و آزاده هشت سال دفاع مقدس افزود: هدف اصلی امام راحل، رهبر معظم انقلاب، شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس، حفظ وحدت و انسجام ملی بوده و امروز همه باید در این راه تلاش کنند، زیرا بدون وحدت، همه دستاوردهای انقلاب اسلامی از بین می رود.

وی دوران اسارت را از دوره های خاص دفاع مقدس خواند و اظهار داشت: دوران اسارت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، برهه ای ویژه از این مقطع تاریخی است که در آن جوانان ایران اسلامی به بهترین شکل ممکن وحدت را در بین خود به نمایش گذاشتند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به خاطراتی از «حجت الاسلام ابوترابی فرد» در دوران اسارت، گفت: وی همواره به موضوع وحدت بین اسرا تاکید می کرد، آن را لازمه موفقیت می دانست و حتی در پاره ای از سخنان خود وحدت را از عبادات واجب تر می دانست.

اوحدی، ادامه داد: در دوران اسارت که تفکرات گوناگونی در بین فرماندهان و رزمندگان نیروهای مسلح وجود داشت، اگر وحدت و انسجام حفظ نمی شد، دشمن بر ما غلبه می کرد.

وی خدمت به خلق را از دیگر تاکیدات حجت الاسلام ابوترابی فرد دانست و یادآوری کرد: راز آفرینش خدمت به مردم و خلق خدا بوده و نگرش وی همواره راهگشای اسرا بود و امروز نیز همین اصل باید در جامعه حفظ و تقویت شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح امروز در بدو ورود به تبریز در گلزار شهدای این شهرستان حاضر شد و به شهدا ادای احترام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =