۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۵
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 84089590
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آمریکایی‌ها بیمناک از فردای انتخابات

تهران – ایرنا – آمریکایی‌های بیمناک از درگیری‌های پس از انتخابات ۱۳ آبان به نحو بی‌سابقه‌ای در حال خرید سلاح و تهیه آذوقه و اقلام بهداشتی هستند.

به گزارش سه شنبه ایرنا، روزنامه یو اس ای تودی در گزارشی نوشت که بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که با توجه به حوادث مجزایی که امسال در گوشه و کنار آمریکا رخ‌داده، خشونت‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری در بدترین شرایط به شکل خشونت‌های پراکنده رخ دهد.

با این‌وجود برخی از آمریکایی‌ها در حال ذخیره آذوقه اعم از دستمال توالت و مواد غذایی هستند تا پس از انتخابات پناه گرفته و خود را از موج هرج‌ومرج و درگیری‌های احتمالی پس از انتخابات در امان نگه‌ دارند. به نوشته یو اس ای تودی، این افراد به دنبال آن هستند که یا در پناهگاه پناه گیرند یا به‌صورت موقت به نواحی دورافتاده مهاجرت کنند تا آب از آسیاب بیافتد.

در این گزارش آمده که عده‌ای نیز مشغول خرید سلاح و مهماتند و آماده می‌شوند که پس از انتخابات و در صورت پیروزی نامزد رقیب پلاکاردهای انتخاباتی را از حیاط خود برچیده و برچسب‌های حمایت از کاندیداها را از سپر ماشین خود بکنند.

آمار اف بی آی (پلیس فدرال آمریکا) نشان می‌دهد که فروشندگان سلاح تنها در ماه ژوئن بیش از ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار بار پیشینه خریداران سلاح را بررسی کردند که این بیشترین رقم ثبت شده در یک ماه است.

یو اس ای تودی با اشاره به ناآرامی‌های اجتماعی آمریکا نوشت: هواداران گروه «جان سیاهان ارزش دارد» ماه‌ها است که به نابرابری‌های اجتماعی اعتراض می‌کنند. گرچه ۹۰ درصد این اعتراض‌ها مسالمت‌آمیز بوده اما برخی از رسانه‌های خبری محافظه‌کار و چهره‌های جمهوری‌خواه از جمله دونالد ترامپ به غارتگری و تخریب اموال عمومی حاشیه این اعتراض‌ها اشاره کرده و استدلال می‌کنند که برای حفاظت در برابر خشونت مأموران انتظامی باید افزایش یابند و مدام این پیام را برای زنان حومه‌نشین تکرار می‌کنند.

از سوی دیگر این نگرانی وجود دارد که تروریست‌های مسلح راست‌گرا در صورت تأخیر در اعلام نتایج انتخابات و یا نارضایتی از آن به خیابان‌ها بریزند.

خبرگزاری فرانسه نیز چندی پیش در گزارشی نوشته بود که شهروندان آمریکایی که با بحران ناشی از سوءمدیریت دولت ترامپ، اعتراض‌های سراسری علیه نژادپرستی و برخوردهای تقابلی شخص رئیس‌جمهوری با این بحران‌ها روبه‌رو هستند، اکنون خود را در یک وضعیت ناامنی بی‌سابقه‌ای می‌بینند که برای محافظت از خود به‌طور جنون‌آمیزی به خرید اسلحه روی آورده‌اند.

خبرگزاری فرانسه افزود: دونالد ترامپ خشونت‌هایی که به دنبال اعتراض‌های سراسری علیه نژادپرستی و عدالت‌خواهی در آمریکا به راه افتاد را متوجه «چپ‌های رادیکال» در آمریکا دانست و مدعی شده که پس از انتخابات ۱۳ آبان (سوم نوامبر) و برنده شدن در آن انتخابات، این تنها او است که قادر به برقراری «نظم و قانون» دراین کشور است.

این گزارش حاکی است: از هر طیفی برای خرید اسلحه در آمریکا روی آورده‌اند، سفید، سیاه، اسپانیایی‌تبار، پیر، جوان حتی دو خواهر دوقلوی ۸۵ ساله نیز در میان دریافت‌کنندگان مجوز حمل سلاح قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha