فرماندار: دهیاران دره شهر ایلام از برگزاری ۷۰ مراسم ممانعت کردند

ایلام - ایرنا - فرماندار دره شهر استان ایلام گفت: دهیاران این شهرستان از برگزاری حدود ۷۰ مراسم عروسی و عزا با تجمع زیاد طی چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته با استفاده از ظرفیت بزرگان ایلات و قبایل ممانعت کردند.

کیانوش محمدنژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای مقابله همه جانبه با کرونا در دره شهر، گروهی با عنوان آمران سلامت توسط هلال احمر با نصب چادر در سطح شهرستان فعال شده است که وظیفه این گروه تذکر لسانی و آموزش همگانی در خصوص مقابله با بیماری است.

وی در خصوص تعطیلی ادارت و دورکاری کارکنان اظهار داشت: در خصوص تعطیلی ادارات هنوز دستورالعملی ابلاغ نشده است اما دورکاری کارکنان تصمیم ستاد ملی کرونا بوده و بر اساس پروتکل تعریف شده می توانند از این امتیاز بهره ببرند.

فرماندار دره شهر با بیان اینکه فرمانداری، بخشداری ها و دهیاران سطح شهرستان از صدور اعلامیه ترحیم ممانعت خواهند کرد، گفت: در طول ۲ هفته اخیر تنها یک مورد آگهی ترحیم در بخش ماژین چاپ شد که این مورد نیز توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشداری به چاپخانه مربوطه تذکرات لازم داده شده است.

تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت در شهرستان هستند

محمدنژاد افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا از امروز به مدت یک هفته در شهرستان دره شهر تنها مشاغل گروه یک که نیاز روزانه مردم را تامین می کنند، مجاز به فعالیت هستند.

وی یادآور شد: در گروه یک علاوه بر اصنافی که نیاز روزانه مردم را تامین می کنند نانوایی ها، مراکز اورژانس و مراکز خدمات رسان نیز قرار دارند و مجاز به فعالیت هستند.

وی یادآور شد: بر اساس مصوبه ابلاغی ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا مشاغل گروه دوم، سوم و چهارم در شهرستان دره شهر از روز دوشنبه به مدت یک هفته تعطیل هستند.

وی در خصوص مشاغل گروه دوم، سوم و چهارم ستاد ملی کرونا افزود: مشاغل گروه دوم شامل فروشگاه های عرضه پوشاک، لوازم خانگی، پاساژها و مراکز خرید و فروش غیر از مواد غذایی، گروه سوم نیز شامل آموزشگاه ها، استخرهای سرپوشیده، آرایشگاه زنانه و سالن های زیبایی و گروه چهارم شامل برگزاری مراسمات اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش هاست.

محمدنژاد گفت: بلافاصله پس از دریافت مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص اعمال محدودیت ها در دره‌شهر بعنوان منطقه حاد و پرخطر کشور، این دستورالعمل به کلیه ادارات ابلاغ و مقدمات تعطیلی گروه دوم و سوم و چهارم در شهرستان فراهم شد.

فرماندار دره شهر با اشاره به تعداد اندکی از اصناف شهرستان که در خصوص تعطیلی مغازه های خود بر اساس مصوبه ستاد کرونا مقاومت می کنند، افزود: در روزهای آینده در صورت مشاهده فعالیت اصناف غیر از گروه یک، این اصناف با همکاری نیروی انتظامی، دادگستری و و اتاق اصناف پملب خواهند شد.

دره شهر در رتبه چهارم تعداد فوتی های ایلام

وی در خصوص تعداد مراکز نمونه گیری کرونا در سطح شهرستان نیز گفت: در حال حاضر سه مرکز نمونه گیری کرونا در شهرستان وجود دارد که یک مرکز در بخش ماژین و دو مرکز دیگر در بخش مرکزی شهرستان در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

فرماندار دره شهر اضافه کرد: شهرستان دره‌شهر از نظرتعداد فوتی ناشی از بیماری کرونا بعد از شهرستانهای ایلام، ایوان و دهلران رتبه چهارم در استان را به خود اختصاص داده است.

وبا بیان اینکه در شهرستان دره شهر تنها شبکه بهداشت و اداره صنعت، معدن و تجارت بر محدودیت های کرونایی نظارت نخواهند داشت، تاکید کرد: علاوه بر شبکه بهداشت و اداره صنعت، معدن و تجارت، جهت نظارت شدید بر محدودیت کرونایی گروهی متشکل از نماینده فرماندار، نماینده دادستان، شبکه بهداشت و نیروی انتظامی بصورت روزانه و مستمر اجرای دقیق محدودیت های کرونایی در شهرستان را کنترل و رصد می کنند.

دومین بخش کرونای بیمارستان ولیعصر دره شهر راه اندازی شد

فرماندار دره شهر اظهار داشت: با افزایش مبتلایان کرونا در دره شهر دومین بخش بستری بیماران کرونایی بیمارستان ولیعصر با ظرفیت ۲۴ تخت راه اندازی شد و در حال راه اندازی بخش آی سی یو با ظرفیت ۱۰ تخت هستیم.

محمد نژاد افزود: با توجه به مصرف زیاد اکسیژن دربخش های کرونایی بیمارستان ولیعصر نیازمند راه اندازی اکسیژن ساز هستیم که با همکاری استانداری و قول مساعد مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان این اقدام نیز در شهرستان انجام می شود.

زندان و مرکز نگهداری معلولان ذهنی دره شهر از دلایل افزایش آمار مبتلایان است

فرماندار دره شهر دو مرکز نگهداری معلولان ذهنی و زندان دره شهر را یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان در شهرستان دانست و افزود: در موج دوم کرونا آمار مبتلایان در مرکز نگهداری معلولان ذهنی افزایش یافت که براساس مصوبه ستاد کرونا استانی و شهرستانی مجبور شدیم بخشی از مرکز را جهت استقرار افراد سالم اختصاص دهیم. 

وی اظهار داشت: به دلیل امکانات موجود در سطح شهرستان و مساعدت های دانشگاه علوم پزشکی استان در موج دوم کرونا مرکز نگهداری معلولان ذهنی کمترین فوتی را به ثبت رساند.

محمدنژاد مراجعه افراد مشکوک و مبتلا به کرونای سایر شهرستان ها را یکی دیگر از دلایل افزایش تعداد مبتلایان در این شهرستان ذکر کرد و افزود: ساکنین روستاهای بخش هندمینی شهرستان بدره و بخش چغابل شهرستان رومشکان لرستان به علت نداشتن تجهیزات بستری کرونا در بخش کرونایی بیمارستان ولیعصر دره شهر پذیرش شده و تحت مداوا قرار می گیرند.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام کمیته‌های درمان و اجتماعی امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا در ۴۳ شهرستان کشور از جمله شهرستان های ایوان و دره شهر ایلام که بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را دارند این شهرستان ها در ردیف مناطق بحرانی و پرخطر کشور قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =