حمایت ۷۰ درصدی از طرح‌های مطالعاتی دانش بنیان‌های پارک فناوری پردیس

تهران- ایرنا- مدیرکل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری پارک فناوری پردیس گفت: پارک فناوری پردیس ۷۰ درصد از هزینه‌های تهیه و تدوین طرح‌های مطالعاتی شرکت‌های عضو پارک و شرکت‌های عضو شعب خود را تامین می‌کند.

«احمد عسگری» در این خصوص افزود: اداره کل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری این مجموعه، با هدف حمایت از تهیه و تدوین طرح‌های مطالعاتی ضروری سرمایه‌گذاری، به واحدهای دانش‌محور و فناور عضو پارک و شعب آن تسهیلات اعطا می‌کند.

وی در باره جزییات این حمایت بیان کرد: پارک حداکثر ۷۰ درصد از هزینه‌های تهیه و تدوین طرح‌های مطالعاتی را برای جذب سرمایه‌گذار پوشش می‌دهد. این حمایت مالی شامل ارزش‌گذاری فناوری، طرح توجیهی، طرح کسب‌وکار و تحقیقات بازار، به ‌صورت بلاعوض می‌شود.

عسگری در خصوص شرایط لازم برای دریافت این حمایت‌ها افزود: شرکت متقاضی این تسهیلات باید قبل از اقدام برای واگذاری طرح مطالعاتی‌ خود به کارگزاری برای تدوین، طرح را به اداره کل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری ارائه کند تا بررسی‌های لازم صورت گیرد.

مدیرکل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری پارک اظهار داشت: در قالب این طرح تسهیلات مالی تا سقف ۱۰ میلیون تومان قابل پرداخت است. این تسهیلات در صورتی به شرکت داده می‌شود که طرح، ظرفیت جذب سرمایه را داشته باشد و کارگزاری که قرار است طرح را تدوین کند، مورد تایید پارک باشد.

به گزارش روزسه شنبه ایرنا از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، عسگری ضمن تاکید بر اینکه این خدمت پس از استعلام از اداره سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری و فقط به طرح‌های مطالعاتی که با هدف جذب سرمایه‌گذار و توسط کارگزاران مورد تایید پارک تدوین شده باشد، ارائه خواهد شد، بیان کرد: منظور از سرمایه‌گذاری در این طرح، سرمایه‌گذاری مشروط به مشارکت در سود و ‌زیان است. هر شرکت در طول سال فقط یک بار امکان استفاده از این حمایت را خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش