۱۲ واحد صنفی متخلف در میاندوآب پلمب شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ گفت: ۱۲ واحد از اماکن و اصناف متخلف که پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا را رعایت نمی‌کردند، در این شهرستان پلمب شد.

سهراب حیدری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدها شامل ۱۰ باب چایخانه، یک واحد تالار باغ و یک باب باشگاه ورزشی است که به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و بی‌توجهی به تصمیم‌های ستاد مدیریت کرونا توسط گروه مشترک ستاد مدیریت کرونای شهرستان متشکل از نمایندگان فرمانداری، فرماندهی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان و اتاق اصناف به پلمب آنها اقدام شد.

وی با بیان اینکه در تداوم نظارت‌های بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان میاندوآب از فعالیت این واحدهای متخلف جلوگیری شده‌، افزود: این واحدها از جمله واحدهایی هستند که با وجود بازدیدهای چندباره بازرسان و صدور اخطاریه‌های بهداشتی، حاضر به رعایت موازین بهداشتی و پروتکل‌ها نشده بودند که در نهایت منجر به تعطیلی و پلمب این اصناف شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ گفت: در راستای تامین سلامتی شهروندان و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، نظارت بازرسان بهداشتی به صورت جدی و با حساسیت بیشتر انجام گرفته و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت.

تاکنون بیش از ۴۳ هزار نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر نیز جان خود را با ابتلا به این بیماری از دست داده اند.

همه شهرستان‌های آذربایجان‌غربی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و سه شهرستان پیرانشهر، ماکو و مهاباد با وضعیت فوق قرمز، مشمول محدودیت‌های شدیدتر شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها