تدوین بسته محتوای علمی برای طرح کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان

تهران- ایرنا- معاون سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش وپرورش گفت: بسته محتوای علمی برای طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان تدوین شده و در قالب این طرح قد و وزن نزدیک به ۷ میلیون دانش آموز سنجیده شده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، مهرزاد حمیدی صبح امروز سه شنبه در افتتاحیه طرح کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان به صورت ویدئو کنفرانس افزود: این پروژه با یاری معلمان، دبیران، مدیران مدارس، مراقبان، دبیران تربیت بدنی و روسای مناطق و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها رقم خورده است.

وی افزود: به کارگیری همه آموزه‌های انگیزشی، یادگیری، مدیریت تغییر، بازاریابی اجتماعی و آموزه‌های رهبری فرزندان در خانواده و فرزند پروری، رهبری در مدرسه برای ایجاد سبک زندگی ضروری است. همچنین این اقدامات باید بر آگاهی بخشی و تغییر دانش و بینش رفتار کوچ از سبک زندگی غیرفعال به سبک زندگی فعال و کوچ از تغذیه ناسالم به تغذیه سالم متمرکز باشد. بنابراین کمپین ملی در دستور کار است و در شرایط دشوار جامعه اجرای این طرح گزارش می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: راهنمای بسته تحولی برای بخش‌های مختلف طرح آماده شده است. همچنین ۸۰ پوستر آموزشی برای خانواده‌ها بارگذاری شده و ۶ نمره از درس تربیت‌بدنی کل کشور برای پروژه کوچ پیش‌بینی شده است.

حمیدی خاطر نشان کرد: نحوه آموزش ارزیابی سنجش بی ام آی، ۱۸ میلیون و ۷۰۰ میلیون بار در شبکه شاد دیده شده است. 

وی گفت: سنجش bmi بر روی تعداد ۶ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۶۵۶ نفر از دانش‌آموزان انجام شده و به رقم نزدیک ۷ میلیون نفر رسیده است.

bmi یا همان شاخص توده بدنی فرمولی است که از نسبت قد و وزن، شخص چربی های بدن او محاسبه می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش