بیمه سلامت سمنان در دولت تدبیر وامید ۵.۶ هزارمیلیارد ریال هزینه درمان پرداخت کرد

سمنان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان گفت: پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه‌های درمانی از سوی این اداره کل برای ارتقای ارایه خدمات به بیمه‌شدگان استان از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید پرداخت شد.

رضا ممتحن روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت:پرداخت یکهزار و ۴۰ میلیارد ریال هزینه‌ درمانی تا پایان سال ۹۸ است و تا پایان امسال میزان هزینه کردها افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: پرداخت هزینه‌های درمانی به منظور ارتقای ارائه خدمات به بیمه شدگان در دولت تدبیر و امید روند افزایشی داشته است به طوری که میزان پرداخت هزینه‌های درمانی سال ۱۳۹۱ حدود ۲۰۰ میلیارد ریال، سال ۱۳۹۲حدود ۲۶۹ میلیارد ریال و در سال ۱۳۹۸ به یکهزار و ۴۰ میلیارد ریال رسید.

وی با بیان اینکه اداره کل بیمه سلامت استان سمنان در سال ۱۳۹۷ حدود ۹۵۰ میلیارد ریال هزینه درمانی پرداخت کرد، افزود: پرداخت هزینه‌های درمانی سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ به میزان ۱۰.۶ درصد افزایش یافت.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان بیان کرد: ارائه خدمات رایگان در آزمایش مادران باردار، اجرای رایگان غربالگری دیابت دوران بارداری، اجرای رایگان غربالگری دیابت و اختلال چربی خون، اجرای رایگان غربالگری نوزادان ویژه بیمه شدگان روستایی و عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت،  از جمله خدمات بیمه سلامت در دولت تدبیر و امید است.

وی تصریح کرد: بیمه سلامت با شیوع کرونا به منظور تسهیل در ارائه خدمات به بیمه شدگان تهمیدات ویژه‌ای را در نظر گرفت که از جمله این اقدامات می‌توان به کاهش بار مراجعات به واحدهای تایید نسخه های دارویی در اداره کل و ادارات شهرستان‌های تابعه بیمه سلامت استان سمنان اشاره کرد.

ممتحن اظهار داشت: تا اطلاع بعدی در شرایط همه‌گیری شیوع کرونا به منظور تسهیل دریافت دارو برای بیماران خاص، سقف ریالی تایید نسخه‌ دارویی‌های پرونده‌ای در داروخانه‌های طرف‌قرارداد با اداره کل بیمه سلامت استان سمنان  در سامانه تایید خدمات دارو  از ۶۰ میلیون ریال به ۸۰ میلیون ریال  افزایش یافت.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان خاطرنشان کرد: بیمه سلامت به منظور ارتقای خدمات به بیمه‌شدگان در شرایط کرونایی پرداخت هزینه‌های آزمایش‌ و داروهای مربوط به تشخیص کرونا را متعهد شده است.

از جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفری استان سمنان بیش از ۲۱۰ هزار نفر زیر چتر بیمه سلامت هستند و از خدمات درمانی بیمه سلامت استفاده می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها