بیشترین فوتی‌های حوادث رانندگی در استان زنجان مربوط به جاده ابهر - خدابنده است

زنجان - ایرنا - رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: بیشترین تصادفات رانندگی منجر به فوت در سطح مسیرهای ارتباطی این استان در جاده ابهر - خدابنده، رخ می‌دهد.

سرهنگ محمدعلی عظیمی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان حجم تردد خودروها در این مسیر ارتباطی، بالا است، افزود: بیشترین علت تصادفات در این جاده نیز تخطی از سرعت مجاز و حدود ۲۷ درصد نیز ناشی از خستگی و خواب آلودگی است.

وی اظهار داشت: بیشترین تعداد تصادفات رانندگی در مسیرهای ارتباطی این استان نیز در آزاد راه زنجان - قزوین و بیشتر به علت تخطی از سرعت مجاز و اصرار بر ادامه رانندگی حین خستگی و خواب آلودگی رانندگان است.    

عظیمی به رانندگان خودروهای عبوری از مسیرهای ارتباطی این استان توصیه کرد هنگام احساس خستگی و خواب از ادامه مسیر خودداری کنند چراکه اصرار بر ادامه مسیر می تواند عواقب تلخ و خونین در پی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در ۶ ماه نخست امسال ۱۳۴ نفر در سطح جاده های ارتباطی برون شهری این استان جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۱۳۶ نفر بود کاهش نشان می دهد، افزود: هنوز آمار مربوط به کشته های ناشی از تصادفات رانندگی جاده ای زنجان در مهر ماه امسال از سوی پزشکی قانونی زنجان اعلام نشده است.

به گزارش ایرنا، تعداد ۲۷۰ نفر در سال ۹۷ و ۲۵۸ نفر نیز در سال ۹۸ بر اثر تصادف‌های رانندگی در مسیرهای ارتباطی برون شهری استان زنجان جان باختند.

استان زنجان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =