۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۶
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84089424
۱ نفر

برچسب‌ها

آزمون دشوار تنها امید کشتی همدان در آوردگاه تیم ملی

همدان- ایرنا- رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در شرایطی در حال انجام است که نگاه ورزش استان همدان به برگزاری این مسابقات در وزن ۷۴ کیلوگرم است.

 به گزارش ایرنا، رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در تمامی اوزان برای حضور در مسابقات جهانی صربستان برگزار می‌شود و قرار است پنجشنبه هشتم آبان ماه جاری مسعود کمروند تنها نماینده کشتی استان همدان به مصاف حریفان قدرتمند خود برود.

پیش از این قرار بود رقابت‌های انتخابی درون اردویی در سه وزن به صورت همزمان برگزار شود که به دلیل مثبت بودن آزمایش یکی از کشتی گیران به ویروس کرونا و ارایه گواهی پزشکی توسط کشتی گیر، کادر فنی به جهت برقراری عدالت و همچنین اطمینان از سلامتی این کشتی گیر، تصمیم گرفت مسابقات انتخابی وزن ۷۴ کیلوگرم با یک هفته تاخیر انجام پذیرد.

مسعود کمروند از استان همدان قرار است در وزن ۷۴ کیلوگرم این رقابت‌ها به روی تشک برود و مصطفی حسین خانی، سعید داداش پور، جمال عبادی و محمدصادق فیروزپور حریفان او به شمار می‌روند.

مسعود کمروند از استان همدان قرار است در وزن ۷۴ کیلوگرم این رقابت‌ها بروی تشک برود و مصطفی حسین خانی، سعید داداش پور، جمال عبادی و محمدصادق فیروزپور حریفان او به شمار می‌روند.

براین اساس مسابقات انتخابی درون اردویی با قوانین اتحادیه جهانی (صبح وزن کشی و ۲ ساعت بعد کشتی) و ۲ کیلوگرم ارفاق وزن برگزار می‌شود.

کمروند ملی‌پوش می‌شود

رییس هیات کشتی همدان می‌گوید: مسعود کمروند تمامی حریفان مطرح تیم ملی را شکست داده و به طور قطع با برنامه ریزی دقیق می‌تواند ملی‌پوش شود.

حمیدرضا یاری افزود: مسعود کمروند امسال در لیگ برتر خوش درخشید و نشان داد در دوره کرونا هم به خوبی تمرین کرده و اکنون شانس اول کسب قهرمانی است.

وی اضافه کرد: این کشتی گیر شایسته حضور در مسابقات جهانی ۲۰۲۰ است و حمایت همه جانبه از او داریم.

یاری بیان کرد: کمروند در بهترین شرایط آماده‌سازی بسر می‌برد و امیدوارم به حق خود برسد.
 

آمادگی مسعود عالی است

رضا سامعی مربی کشتی همدان نیز گفت: آمادگی مسعود کمروند بسیار عالی است و تردیدی بر قهرمانی او در انتخابی تیم ملی ندارم.

این پیشکسوت کشتی خاطرنشان کرد: کمروند اگر با برنامه ریزی دقیق روی تشک برود به طور قطع حریفان خود را شکست خواهد داد.

وی اضافه کرد: البته گود کشتی سرشار از اتفاق‌ها است و این کشتی گیر نهاوندی باید مراقب تاکتیک حریفان باشد.

سامعی خاطرنشان کرد: اگر او بدون اشتباه روی تشک حاضر شود، شکست حریفان دور از دسترس نیست ضمن اینکه بارها با آن‌ها مبارزه داشته و آشنایی کامل دارد.

این مربی سازنده کشتی همدان یادآور شد: کمروند در مسابقات تمرینی روزهای گذشته حریفان خود را با اختلاف برد و این نشان از سطح آمادگی بالای او دارد.

وی اضافه کرد: کمروند باید قدر جایگاه خود را بداند و برای رسیدن به دوبنده تیم ملی از این فرصت طلایی استفاده کند.

کمروند صاحب دوبنده تیم ملی می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان همدان نیز معتقد است: مسعود کمروند در مسابقات پیش رو می‌تواند دوبنده تیم ملی را تصاحب کند.

حمید سیفی افزود: کمروند سال‌ها برای موفقیت در عرصه کشتی تلاش کرده است و امسال باید به حق خود برسد.

وی اضافه کرد: باور بسیار به موفقیت او در انتخابی تیم ملی دارم و می‌تواند امید کشتی استان برای حضور در میادین جهانی و آسیایی را زنده کند.

سیفی خاطرنشان کرد: این کشتی گیر استان باید به این باور برسد که برای دل خود و این سال‌ها که با مشقت‌های فراوان روی تشک کشتی حاضر شد، حالا برای رسیدن به دوبنده تیم ملی وارد میدان شود.

وی تاکید کرد: کمروند باید مراقب باشد که در فاصله شروع مسابقات اسیر سرماخوردگی نشود و اطمینان دارم روز طلایی را رقم می‌زند.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان: کمروند باید مراقب باشد که در فاصله شروع مسابقات اسیر سرماخوردگی نشود و اطمینان دارم روز طلایی را رقم می‌زند.

سیفی یادآور شد: او باید در این مدت باقی مانده روحیه خود را تقویت و آماده نبرد برابر حریفان کند.
 
جسارت، جنگندگی و شجاعت ویژگی کمروند

نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۰۷ باکو نیز با تمجید از وضعیت مسعود کمروند گفت: او باید قهرمان شدن را به باور فکری خود تبدیل کند.

سعید ابراهیمی اضافه کرد: کمروند شرایطی به مراتب بهتر از حریفان دارد و جسارت، جنگندگی، شجاعت ویژگی این کشتی گیر است.

رییس هیات کشتی نهاوند یادآور شد: این کشتی گیر باید با برنامه ریزی دقیق و متفاوت از قبل مقابل حریفان حاضر شود و امیدوارم بتواند باردیگر کشتی همدان را جهانی کند.

وی افزود: امسال شرایط کمروند بسیار ایده آل است و همه مسوولان و قهرمانان مطرح کشتی استان حمایت همه جانبه از او دارند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: مسعود از همه حریفان خود وضعیت بهتری دارد و روز سرنوشت‌سازی دارد.

توصیه‌های مربی سازنده کشتی به کمروند

تورج ظفری مربی مطرح کشتی استان همدان نیز اظهار داشت: مسعود با توجه شرایط ایده‌ آلی که نسبت به سایر حریفان خود به لحاظ فیزیکی و توانایی‌های فنی و از همه مهمتر روحی و روانی دارد، به طور قطع می‌تواند به دوبنده تیم ملی برسد.

مسعود با توجه شرایط ایده‌ آلی که نسبت به سایر حریفان خود به لحاظ فیزیکی و توانایی‌های فنی و از همه مهمتر روحی و روانی دارد، به طور قطع می‌تواند به دوبنده تیم ملی برسد.

این مربی قهرمانان جهانی و آسیایی خاطرنشان کرد: این کشتی گیر باید بیش از حد معمول و معقول برحمله تمرکز نکند و با اداره منطقی کشتی و تاکتیک دفاع کردن، اسیر حمله حریفان نشود.

وی بیان کرد: او باید مراقب ضدحمله حریفان خود باشد و با اداره منطقی کشتی و شعور دفاعی بالا، امتیازهای خود را در طول مسابقه حفظ کند.

وی افزود: امسال همدان می‌تواند صاحب سهمیه جهانی و آسیایی شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =