وضعیت آلودگی هوای کلانشهر اصفهان ششم آبان ۱۳۹۹

اصفهان- ایرنا - وضعیت آلودگی کلانشهر و سه شهر استان اصفهان، سه‌شنبه ششم آبان ۱۳۹۹ نشان دهنده تداوم آلودگی و ناسالم بودن هوا برای گروه‌های حساس از قبیل سالمندان ، بیماران و کودکان است.

براساس اعلام مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، میانگین کیفی هوا در ایستگاه‌های خیابان دانشگاه ۱۳۴ ، خیابان رودکی و خیابان پروین هردو با شاخص ۱۲۹، همچنین خیابان دانشگاه با ۱۳۴ و بزرگراه خرازی با ۱۳۹در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس و میدان احمدآباد با  شاخص ۱۶۳ در وضعیت ناسالم برای عموم است.

بر اساس این گزارش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین شاخص کیفیت هوا ۱۳۹ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

همچنین براساس اعلام این مرکز، میانگین کیفی هوا در شهرستان‌های شاهین شهر با شاخص ۷۸ و نجف آباد ۹۶ در وضعیت زرد و خمینی‌شهر با شاخص ۱۳۸در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند.

همچنین براساس اعلام این مرکز، میانگین کیفی هوا در شهرستان‌های شاهین شهر با شاخص ۷۷ و خمینی‌شهر با شاخص ۸۱ و نجف آباد ۷۵ در وضعیت زرد قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.در جدول زیر رنگ های قراردادی برای هر گروه  وضعیت هوا نشان داده شده است. 

 

جدول شاخص کیفی هوا

  Air Quality Index

   (A Q I)   

           وضعیت               

 Pollution Standard Index

   (P S I)
 

۵۰ -  ۰

پاک 

۵۰ - ۰
۱۰۰ - ۵۱

سالم 

۱۰۰ - ۵۱ 
۱۵۰ - ۱۰۱

ناسالم برای گروههای حساس 

 ۲۰۰ - ۱۰۱
 ۲۰۰ - ۱۵۱

ناسالم برای عموم 

 ۲۰۱-۳۰۰ بسیار ناسالم

 ۲۰۱-۳۰۰

  بالاتر از۳۰۰

خطرناک 

 بالاتر از۳۰۰ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =