رسالت دانشگاه‌ها ایجاد ارتباط بین دانش و بازار کار است

بیرجند - ایرنا - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: رسالت دانشگاه‌های قرن بیست و یکم توانمندسازی دانشجویان و ایجاد ارتباط بین دانش و بازار کار است.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه بیرجند، معصومه ابتکار در مراسم تجلیل از برگزیدگان رویداد کار، مهارت و نوآوری دانشجویان دختر خراسان جنوبی (کمند) که به صورت مجازی برگزار شد، ابراز امیدواری کرد: دانشگاه‌ها بتوانند با برگزاری چنین رویدادهایی گامی در جهت آماده‌سازی دانشجویان دختر برای ورود به بازار کار و اشتغال بردارند.

وی با اشاره به افزایش تعداد دختران دانش‌آموخته، بر لزوم برگزاری بیشتر این گونه رویدادها با تکیه بر ظرفیت‌های استانی تاکید کرد.

معاون رییس جمهوری با تقدیر و تشکر از رییس دانشگاه بیرجند و عوامل اجرایی رویداد کمند از تفاهم‌نامه بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت و افزود: خوشحالیم که در قالب این تفاهم‌نامه، قدمی در جهت توانمندسازی دختران دانشجو برداشته‌ایم.

رییس دانشگاه بیرجند نیز با اشاره به شعار «دانشگاه بیرجند، جامعه‌محور، مهارت‌آموز و کارآفرین» بر همت این دانشگاه برای برگزاری برنامه‌هایی همچون رویداد کمند تاکید کرد.

احمد خامسان گفت: امیداوریم به زودی شاهد بروز نتایج این گونه رویدادها در جهت توانمندسازی دانشجویان باشیم.

مراسم تجلیل از برگزیدگان رویداد کار، مهارت و نوآوری دانشجویان دختر خراسان جنوبی با حضور «معصومه ابتکار» معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری و رییس دانشگاه بیرجند به صورت مجازی برگزار شد.

پخش کلیپ، سخنرانی دانشجویان فعال در رویداد کمند و تجلیل از برگزیدگان از دیگر برنامه‌های این رویداد بود.

دانشگاه بیرجند با بیش از ۴۰ سال سابقه و کارکرد علمی و آموزشی در شرق کشور دارای حدود ۱۲ هزار دانشجو در ۳۴۰ کدرشته در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) این دانشگاه حدود ۳۰ درصد جمعیت دانشجویی را تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها