زنجان از اواخر هفته با افزایش نسبی دما مواجه می‌شود

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: دمای هوای این استان که از اواخر وقت دوشنبه /پنجم آبان ماه/ افت پیدا کرده است از روز پنجشنبه با افزایش نسبی مواجه خواهد شد.

حسین سلطانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان دمای هوای این استان از روز پنجشنبه /هشتم آبان ماه جاری/ بین ۲ تا سه درجه سانتیگراد افزایش پیدا خواهد کرد و مردم زنجان به نسبت روزهای قبل، هوای گرمی را شاهد خواهند شد.

وی اظهار داشت: آسمان این استان طی ۴۸ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود و بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، تا پایان هفته نیز باران نخواهیم داشت.

سلطانی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته میزان دمای هوا در منطقه خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه به ۲- درجه سانتیگراد رسید و گیلوان در شهرستان طارم نیز با ۲۷ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه این استان ثبت شد.

وی میزان دمای هوای فعلی شهر زنجان را ۴+ درجه سانتیگراد اعلام کرد و گفت: این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت پنج درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد.

سلطانی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته میزان حداقل و حداکثر دما در خیرآباد ۲- و ۲۲، سجاس ۱- و ۲۴، گرماب ۰ و ۲۳، حلب ۱ و ۲۵، باش قشلاق گرماب ۱ و ۲۴، زرین رود ۱ و ۲۶، زنجان ۲ و ۲۴، صائین قلعه ۲ و ۲۳، نیک پی ۲ و ۲۲، فرودگاه زنجان ۳ و ۲۳، دانشگاه زنجان ۳ و ۲۴، دندی ۴ و ۲۴، ماه نشان ۴ و ۲۵، قیدار ۵ و ۱۲، ابهر ۵ و ۲۲ درجه سانتیگراد به ثبت رسید.

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند، داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها