انتخابات شورای دانش‌آموزی در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

شهرکرد- ایرنا- بیست و سومین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی چهارمحال و بختیاری همزمان با سراسر کشور روز سه‌شنبه به صورت غیرحضوری و الکترونیکی در این استان ‌آغاز شد.

انتخابات شورای دانش‌آموزی چهارمحال و بختیاری با حضور بیش از ۱۸۰ هزار دانش‌آموز در یکهزار و ۸۰۰ مدرسه استان و در شبکه شاد آغاز شد، که نتایج پس از شمارش آراء الکترونیکی در شبکه شاد به اطلاع دانش‌آموزان خواهد رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه امسال به دلیل تداوم شیوع ویروس کرونا، انتخابات شورای دانش‌آموزی در سراسر کشور در بستر شبکه شاد و به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود، گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان برای انتخابات، تبلیغات نامزدها و همچنین انتخابات به صورت غیرحضوری و در بستر شبکه شاد انجام شده است.

فرحناز قائدامینی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این انتخابات، دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی به بالاتر شرکت خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه شوراهای دانش‌آموزی در نظام تعلیم و تربیت در راستای آشنا کردن دانش‌آموزان با تربیت اجتماعی و سیاسی از پشت میز کلاس درس و همچنین افزایش مشارکت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان در سرنوشت آینده خود برگزار می‌شود، افزود: افزایش مسوولیت‌پذیری، حضور در فعالیتهای سیاسی و اجتماعی از دیگر اهداف برگزاری انتخابات دانش‌آموزی است.

وی اظهار داشت: سال گذشته انتخابات شورای دانش‌آموزی در بسیاری از مدارس استان به صورت الکترونیکی برگزار شد اما امسال به صورت الکترونیکی و غیر حضوری و در مدارس عشایری به دلیل نبود زیرساخت‌ها و حضور دانش‌آموزان در کلاس درس انتخابات به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

به گفته وی، طرح الکترونیکی برگزار شدن انتخابات دانش‌آموزی زمینه مشارکت دانش‌آموزان در همه عرصه‌ها به خصوص گروه‌های مختلف و همچنین شرکت در انتخابات آینده را فراهم می‌کند.

قائدامینی اظهار داشت: دانش‌آموزان با برگزاری انتخابات و عضو شدن در شورای دانش‌آموزی طرح سوال از مسوولان، حضور و مشارکت در برنامه‌های مختلف و بسیج و همبستگی را آموزش می‌بینند.

وی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون ۶۰ درصد دانش‌آموزان استان عضو تشکلهای مختلف از جمله بسیج دانش‌آموزی، اتحادیه انجمنهای اسلامی، جوانان هلال احمر، فرزانگان و پیشگامان هستند، گفت: دانش‌آموزان با عضویت در این تشکلها فعالیت در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی،ورزشی و سایر فعالیتها را فرا می‌گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: در این دوره از انتخابات ۴۰ هزار دانش‌آموز نامزد شدند و بیش از ۱۵ هزار دانش‌آموز به عنوان شورای دانش‌آموزی انتخاب خواهند شد.

چهارمحال و بختیاری بیش از ۲۱۰ هزار دانش آموز در ۱۰ شهرستان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha