کرونا بار دیگر نشست‌های حضوری سازمان ملل را لغو کرد

نیویورک- ایرنا- رئیس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اعلام آگاهی از ابتلای چند نفر از اعضای یک نمایندگی به کووید-۱۹، تمام نشست‌های حضوری این مجمع و کمیته‌های آن را در روز سه‌شنبه لغو کرد.

به گزارش ایرنا، ولکان بازکر شامگاه دوشنبه با ارسال نامه‌ای به تمام نمایندگی‌های کشورهای مختلف در سازمان ملل متحد، اعلام کرد به دنبال اطلاع دبیرخانه سازمان از ابتلای پنج عضو یک نمایندگی به ویروس کرونا، واحد پزشکی سازمان ملل توصیه کرد نشست حضوری روز سه‌شنبه در مقر سازمان ملل متحد برگزار نشود.

وی بر ردیابی تماس این افراد با دیگران تاکید کرد و افزود: پس از مشورت با روسای کمیته‌های اصلی مجمع عمومی و روشن بودن ضرورت حفاظت از سلامت عمومی، همه نشست‌های حضوری کمیته‌ها هم در روز سه‌شنبه لغو می‌شوند.

بر اساس گزارش تارنمای جان هاپکینز، آمریکا تا کنون با داشتن ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار و ۵۳ مبتلا و ۲۲۵ هزار و ۶۹۶جان باخته، در صدر کشورهای آسیب دیده از ویروس کرونا قرار دارد.

در ایالت نیویورک هم که مقر سازمان ملل متحد در آن قرار دارد، تا کنون ۳۳ هزار و ۴۲۴ نفر پس از گرفتار شدن به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

شیوع این بیماری در آمریکا به ویژه نیویورک باعث شد، هفتاد و پنجمین نشست عالی‌رتبه سازمان ملل متحد به صورت حضوری برگزار نشود و سخنرانی‌های این مقامات به صورت ویدئوهای از پیش ضبط شده، پخش شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha