فعال سیاسی: پرهیز از تندروی یک ضرورت در شرایط کنونی است

زنجان - ایرنا - عضو شورای مرکزی حزب همبستگی ایران اسلامی گفت: پرهیز از تندروی ها باید در بین همه افراد بویژه سیاست پیشگان و مسوولان جامعه اسلامی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد زیرا اسلام دین تعادل و کرامت است و هیچگاه فرد مسلمان در برابر مسلمان دیگر با بیان و رفتار تند برخورد نمی‌کند.

رسول بیات روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مقطع  و شرایط سخت به همدلی، همفکری، هم افزایی و تحمل یکدیگر نیاز داریم و  افراطی‌گری می تواند مشکلات و آسیب‌هایی را پیش بیاورد، از این رو پرهیز از تندروی یک ضرورت است.

وی با بیان اینکه کسی که مسیر تندروی را انتخاب می کند مروج خشونت می شود، اظهار داشت: به نوعی می شود گفت کسی که تندروی از او سر می زند از باورها و مبانی دینی دور شده و باور جدی به آن ها ندارد.

عضو شورای مرکزی حزب همبستگی ایران اسلامی گفت: از نظر سیاست ورزی مورد نیاز در شرایط کنونی کشور نیز این نوع برخوردها و موضع گرفتن ها علیه بالاترین مقام اجرایی کشور، درست نیست و اصل اساسی در بین سیاست‌ورزان و سیاستمداران پرهیز از تندروی است.

بیات تصریح کرد: اگر بنا باشد کسی را که در رأس قدرت اجرایی کشور است با ادبیات تند و خشونت بار به باد تهمت بگیریم و هتک حرمت کنیم و حکم اعدام برایش بدهیم، آن وقت سنگ روی سنگ بند نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: تندروی باب خشونت را باز می کند و همه را درگیر خواهد کرد حتی دامن آنانی را که منادی خشونت و تندروی هستند را نیز می گیرد و این افراد نباید فکر کنند که همواره در ساحل امن نشسته اند.

بیات افزود: البته هر فرد مسوول و یا غیرمسوولی می تواند مورد نقد منصفانه قرار گیرد ولی کسانی که بر طبل خشونت و تندروی می کوبند، باید بدانند این تصویر و نمایه ای از اسلام داعشی است.

عضو شورای مرکزی حزب همبستگی ایران اسلامی اظهار داشت: آسیب دیگر تندروی این است که فضای صمیمیت و کار را از بین می برد و ابتکار و خلاقیت ها را خاموش می کند بنابراین در این شرایط باید دنبال هم فکری و هم افزایی باشیم.

به گزارش ایرنا، رهبر انقلاب اسلامی روز شنبه در دیدار حضوری با رییس جمهوری و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا با انتقاد شدید و صریح از اقدام برخی‌ها در برخورد با دولت و رییس جمهور و هتک حرمت ایشان، فرمودند: هتک حرمت حرام است و انتقاد با هتک حرمت تفاوت دارد ضمن اینکه امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به همکاری و اتحاد و انسجام نیاز دارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم اتحاد و انسجام درونی در کشور، به اقدام اخیر برخی‌ها در مواجهه با دولت و شخص رییس جمهوری اشاره کردند و گفتند: اگرچه در میان این برادران، افراد خوبی هم هستند اما این کار غلط بود و این موضوع را بطور صریح اعلام می‌کنم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha