دادستان شهرکرد از اجرایی نشدن برخی مصوبه‌های ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد

شهرکرد- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: متاسفانه برخی مصوبه‌های قبلی ستاد مقابله با ویروس کرونا در این استان اجرایی نشده است.

عبدالرضا علی‌محمدی شامگاه دوشنبه در بیست و هفتمین ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: سازوکار و مدت زمان شروع و پایان اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید مرتبط با ویروس کرونا در استان به ‌طور دقیق مشخص و سپس به مردم اطلاع‌رسانی شود.
وی افزود: هرگونه تجمع در محله‌ها، وسایل نقلیه شخصی و دورهمی‌های خانوادگی خطرآفرین و ممنوع است و نیازمند اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید است.
علی‌محمدی ،نظارت قوی بر روند اجرای محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید مرتبط با ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری را ضروری اعلام و تصریح کرد: در غیر این ‌صورت هیچ نتیجه‌ای از اعمال این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها حاصل نمی‌شود.
وی یادآور شد: در پایان اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های مرتبط با ویروس کرونا باید نتایج و دستاوردهای آن اعلام و سپس نسبت به تمدید و یا لغو آن اعلام‌نظر و تصمیم‌گیری شود.
معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: براساس برآوردهای انجام شده و طبق آمار روزانه از تعداد موارد بستری و فوتی ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان، تعداد موارد تشخیص قطعی در تیرماه ۳۵۰ نفر، مردادماه ۴۲۹ نفر، شهریورماه ۵۷۰ نفر و مهرماه سال‌جاری یک‌هزار و ۱۱۴ نفر بوده است.
فریدون رحمانی پیش‌بینی کرد: با ادامه همین روند و بدتر نشدن شرایط کنونی، این آمار در آبان‌ماه به یک‌هزار و ۶۰۰ نفر، آذرماه به ۲ هزار و ۱۰۰ نفر، دی‌ماه به ۲ هزار و ۶۰۰ نفر، بهمن‌ماه سه هزار و ۱۱۴ نفر و اسفندماه امسال به سه هزار و ۶۰۰ نفر افزایش یابد.
وی اظهار داشت: به‌شرط دخالت نکردن در برنامه‌ریزی‌ها، تعداد فوتی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری در نیمه دوم سال‌جاری به یک‌هزار و ۴۰۰ نفر افزایش پیدا می‌کند.
رحمانی تاکید کرد: این در حالی است که تعداد افراد مشکوک به ویروس کرونا برای بستری در نیمه دوم سال‌جاری به ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.
وی تعطیلی کامل یک‌ماهه کشور را راهکار مناسبی برای قطع زنجیره انتقال و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دانست و افزود: در این‌ صورت می‌توان شاهد فروکش کردن بیماری کووید ۱۹ در ماه‌های بهمن و اسفند و تبدیل از وضعیت قرمز به نارنجی و زرد بود.
مدیر درمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: هم‌اینک ۵۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان امام علی (ع) فرخ‌شهر بستری است.
محمود جاوید تصریح کرد: ظرفیت این بیمارستان تا روزهای آینده همانند بیمارستان هاجر شهرکرد تکمیل می‌شود.
وی یادآور شد: در شرایط کنونی به‌منظور کاهش روند شیوع ویروس کرونا، شناسایی مبتلایان به این ویروس و قرنطینه آنان به همراه افراد در ارتباط با آن‌ها ضرورت دارد.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها