۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۴۰
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 84089232
۰ نفر

برچسب‌ها

سه خبر از کمیته امداد یزد

یزد- ایرنا- رئیس کمیته امداد شهرستان اردکان گفت: حامیان نیکوکار اردکانی در نیمه نخست سال جاری یک میلیارد و۲۷۰ میلیون تومان به‌صورت نقد و کالا به کودکان یتیم و فرزندان نیازمند غیر یتیم (محسنین) کمک کردند.

به گزارش دوشنبه ایرنا از روابط عمومی کمیته امداد یزد جواد شهبازی بابیان اینکه کودکان نیازمند از آسیب‌پذیرترین قشر جامعه هستند، افزود: توجه به کودکان یتیم و فرزندان نیازمندی که سرپرست ناتوان و ازکارافتاده دارند از دغدغه‌ها و اولویت‌های کمیته امداد است و این نهاد تمام تلاش خود را در حمایت و خدمت‌رسانی به آنان به کار گرفته است.

شهبازی بیان کرد: کمیته امداد شهرستان اردکان ۵۰ فرزند یتیم و ۲۳۱ فرزند نیازمند غیر یتیم (محسنین) تحت حمایت دارد که از حمایت مادی و معنوی ۱۱۰۰ حامی نیکوکار برخوردار هستند.

وی با اشاره به اجرای طرح «هر کارمند، حامی فرزند معنوی» از همه کارمندان دولت و کارکنان شرکت‌ها، مؤسسات و بانک‌ها دعوت کرد با سرانه ماهیانه حداقل ۳۰ هزار تومان حامی یک فرزند معنوی (ایتام و فرزندان محسنین) شوند و از برکات معنوی این طرح بهره‌مند شوند.

رئیس کمیته امداد شهرستان اردکان تصریح کرد: میزان کمک‌های نقدی و غیر نقدی حامیان نیکوکار به ایتام و محسنین در شش‌ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد داشته است و امیدواریم با اجرای طرح «هر کارمند حامی فرزند معنوی» حمایت چشمگیری درزمینهٔ کمک به ایتام و محسنین به وجود آید و سرانه پرداختی به آنان افزایش یابد.

مردم نیکوکار شهرستان اردکان می‌توانند برای اطلاع از نحوه حمایت از کودکان یتیم و نیازمند با شماره تلفن‌های ۳۲۲۳۷۱۷۳ و ۰۹۱۳۴۵۱۸۲۸۸ تماس بگیرند.

***

معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد استان یزد گفت: ۱۴۰ نفر از کارآفرینان، مخترعان، صنعتگران، شرکت‌های دانش‌بنیان و دارندگان محصولات و ایده‌های صنعتی از استان یزد در رویداد ملی و جشنواره"صنایع روستا دوست" ثبت‌نام کردند.

قمی با اشاره به اینکه رویداد ملی "صنایع روستا دوست" به‌منظور افزایش بازدهی طرح‌های تولیدی در روستاها برگزار شد، گفت: ۱۴۰ نفر از کارآفرینان، مخترعان، صنعتگران، شرکت‌های دانش‌بنیان و دارندگان محصولات و ایده‌های صنعتی از استان یزد در رویداد ملی و جشنواره"صنایع روستا دوست" ثبت‌نام کردند.

وی افزود: این جشنواره و رویداد ملی به‌منظور افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف تولیدات روستایی ازجمله کشاورزی، دام‌پروری، صنایع‌دستی، فناوری اطلاعات و باهدف شناسایی صنایع روستا دوست و پشتیبانی از آن‌ها برای تقویت اشتغال‌زایی و جهش تولید در روستاها و مناطق محروم برگزار شد.

معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: هدف کمیته امداد از برگزاری رویداد ملی صنایع روستا دوست شناسایی، پشتیبانی و حمایت از صنایع و تجهیزات مناسب برای اقتصاد بود.

زین‌العابدین قمی ادامه داد: صاحبان محصولات یا ایده‌های صنعتی نسبت به ثبت طرح‌های موردنظر مطابق با شرایط درخواست شده در سامانه رویداد به آدرس اینترنتی www.emdad.ir اقدام کردند.

طرح‌های برتر از مزایای این رویداد شامل جوایز نقدی، نمایش محصولات خود در نمایشگاه بین‌المللی، معرفی محصولات به بازارهای هدف، تسهیلات قرض‌الحسنه (برای طرح‌های منتخب)، سرمایه‌گذاری توسط کمیته امداد (یا سایر شتاب‌دهنده‌های حاضر در نمایشگاه) و امکان اجرای پایلوتی طرح بهره‌مند می‌شوند.

***

رئیس کمیته امداد شهرستان بهاباد گفت: طی شش‌ماهه سال جاری دو میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه کارگشائی و مسکن به ۳۱۹ نفر از مددجویان تحت حمایت و نیازمندان بهابادی پرداخت‌شده است.

حمید دهقان بهابادی اظهار داشت: طی شش‌ماهه سال جاری حدود دو میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه کارگشائی و مسکن به ۳۱۹ نفر از مددجویان تحت حمایت و نیازمندان بهابادی پرداخت‌شده است.

وی به پرداخت تسهیلات به مددجویان و نیازمندان از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و معرفی به بنیاد علوی اشاره کرد و افزود: کمیته امداد بهاباد درزمینهٔ راهگشای مددجویان و کمک به آنان در شش‌ماهه سال جاری ۷۵۰ میلیون تومان وام به تعداد ۱۳۲ نفر از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و معرفی به بنیاد علوی پرداخت کرده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهاباد بیان کرد: همچنین ۱۷۰ نفر از نیازمندان و مددجویان برای دریافت تسهیلات کارگشائی به مبلغ ۸۵۰ میلیون تومان به این بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معرفی‌شده و وام دریافت کردند.

وی ادامه داد: طی این مدت ۴۰۰ میلیون تومان نیز در قالب وام مسکن به ۱۷ مددجوی تحت حمایت پرداخت‌شده است.

دهقان بهابادی تصریح کرد: با توجه به شیوع گسترده ویروس کوئید ۱۹ کمیته امداد این شهرستان برای تأمین ابزار آموزشی غیرحضوری دانش آموزان تحت حمایت اقدام به پرداخت تسهیلات برای خرید تبلت دانش‌آموزی نیز کرده است.

هم‌اکنون ۹۲۴ خانوار در قالب ۱۹۸۵ نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد بهاباد استفاده می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =