طرح آمران سلامت در ایلام آغاز شد

ایلام - ایرنا - امدیرعامل جمعیت هلال احمرایلام گفت: همزمان با سراسر کشور در استان ایلام نیز طرح آمران سلامت از امروز آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، علی اصغر علی اکبری اظهار داشت: در راستای لبیک به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص مقابله همه گیر با کرونا طرح‌ ‎آمران سلامت از پنجم تا پانزدهم آبان‌ماه با هدف دعوت مردم به ‎رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با مشارکت جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اجرا می‌شود.

وی افزود: در این طرح اعضای زن و مرد جوانان و داوطلبان بشردوست جمعیت هلال احمر در قالب تیم های سحاب و سحر  به ویژه در اماکن پرتردد به ارائه خدمت خواهند پرداخت.

وی یادآور شد: شیوع کرونا در این برهه زمانی به یکی از بزرگترین دغدغه های حال حاضر کشور و استان تبدیل و در بیشتر نقاط از جمله ایلام وضعیت قرمز برای شیوع کرونا اعلام شده است.

 علی اکبری اضافه کرد: باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم تلاش مضاعف ، ابتکارات جدید و بهره گیری حداکثری از ظرفیت های موجود برای کنترل ویروس کرونا، طرح آمران سلامت با هدف ترویج فرهنگ پیشگیری ،جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی و درمانی از اقشار آسیب پذیر جامعه در مواجهه با این ویروس و همچنین توسعه آموزش‌های همگانی در حال اجراست.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: راهنمایی، ارشاد و آموزش گفتاری به افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، توصیه به شهروندان با حفظ فاصله اجتماعی و امر به رعایت نکات بهداشتی با حفظ احترام به شان و منزلت انسانی به منظور کمک به سلامت جامعه، از جمله  وظایف آمران سلامت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =