مسئولان کرمان: فرمایشات رهبری در همه امور باید چراغ راه باشد

کرمان - ایرنا - برخی مسئولان و نمایندگان احزاب در استان کرمان با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در پاسخ به توهین و تخریب مسئولان تراز نخست کشور و دولت ضمن تاکید بر اینکه با توهین کاری به جایی نمی رسد افزودند: کلام معظم له در هدایت جامعه اسلامی و همه امور باید چراغ راه باشد.

آنان با بیان اینکه باید باب انتقاد سازنده و اصولی در جامعه از هر مسئولی باز باشد ، تصریح کردند: ولی نحوه انتقاد طوری باید باشد که به تخریب  و توهین افراد ختم نشود و فضای جامعه را ملتهب و غبارآلود نشان ندهد. 

هیچ کس حق اهانت به مسئولان کشور را ندارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تاکید بر ضرورت اجرای فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری به عنوان جانشین ولی عصر (عج) گفت: هیچ کس حق اهانت به مسئولان بویژه افراد عالی رتبه کشور را ندارد.

 حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی افزود: یک مسلمان با انتقاد سازنده به دنبال رفع مسائل و مشکلات کشور برمی‌آید اما اهانت به هیچ کدام از مسئولان به ویژه سران سه قوا در شرایط جنگی فعلی کشور، پسندیده نیست.

وی اظهار داشت: ۱۲ امام معصوم (ع) در ادامه سلسله نبوت، بشر را هدایت کردند و در نهایت این مسیر بزرگ به دست امام زمان (عج) به عنوان شخصیتی پاک و به دور از هر خطا و اشتباهی ادامه یافت و امروز دستان باکفایت ولی عصر (عج) حجت را بر همه ما تمام می‌کند.

امام جمعه کرمان ادامه داد: تلاش و رویکرد تمام امامان معصوم همواره حفاظت و دفاع از ارزش ها، اخلاق و معنویت، دفاع از حریم انسانیت تا پای جان در مسیر پرتلاطم هدایت انسان ها بوده که تا به امروز متوقف نشده و حرکت تا شهادت در زندگی همه ائمه مشاهده می‌شود.

وی تصریح کرد: رویکرد دوم ائمه اطهار (ع) امید و انتظار است و امروز مفتخر به وجود ولی فقیه در کشورمان هستیم که در این راستا فرمایشات مقام معظم رهبری در هدایت جامعه اسلامی و همه امور باید چراغ راه باشد.

استاندار کرمان: انتقاد همراه با توهین اثر منفی دارد

 استاندار کرمان با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در زمینه اهانت برخی افراد به مسئولان کشوری گفت: انتقاد با هتک حرمت متفاوت است و زمانی با توهین همراه باشد، اثر منفی دارد و موجب جبهه‌گیری می‌شود.

 محمدجواد فدایی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز تاکید کردند که هتک حرمت حرام است. 

هتک حرمت رییس جمهوری خلاف منافع ملی است

قائم مقام دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان گفت: رییس جمهوری در ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران، جایگاه حقوقی بالایی دارد و توهین و هتک حرمت از آن خلاف منافع ملی است.

محمدرضا نژادحیدری با بیان اینکه رییس جمهوری دومین مقام سیاسی کشور بعد از مقام معظم رهبری است افزود: عده معدودی در کشور منافع جناحی و حزبی را بر منافع ملی ترجیح می دهند و به هر بهانه ای سعی می کنند جایگاه و شان دومین مقام رسمی نظام را زیر سئوال ببرند.

وی بیان کرد: امروز دکتر روحانی با انتقاداتی که ممکن است به ایشان وارد باشد، رییس جمهوری نظام جمهوری اسلامی است و تهاجم به وی آن هم از موضع انقلابی گری ظلم به نظام و انقلاب است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب استان کرمان با اشاره به فشارهای اقتصادی و تحرم های ظالمانه آمریکا علیه ملت و دولت ایران تصریح کرد: دکتر روحانی آبان سال گذشته در نشست شورای اداری این استان مطرح کرد در هیچ دوره ای از عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی چنین فشاری برای فروش نفت بر کشور وارد نشده و حتی در دوره جنگ تحمیلی نیز کشور تحت چنین فشاری نبوده است.  

وی تاکید کرد: زمانی ما در داخل به عنوان بخشی از حاکمیت، بخش های دیگر حاکمیت را مورد تهاجم قرار می دهیم دشمنان ایران در خارج از مرزها چگونه درباره ما قضاوت خواهند کرد؟

نژادحیدری اظهار داشت: بسیاری از مشکلات کشور ما ناشی از فشارهای خارجی و جنگ اقتصادی ظالمانه ای است که آمریکا علیه کشور ما رقم زده اما برخی تلاش می کنند دولت را مقصر اصلی وضع اقتصادی جلوه دهند تا از این آب گل آلود در انتخابات ۱۴۰۰ ماهی بگیرند.

قائم مقام دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان ادامه داد: از زمان آغاز به کار دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی تاکنون پنج ماه گذشته و تاکنون ۲ مرتبه رهبر معظم انقلاب درباره پاره ای از رفتارهای برخی مجلسیان تذکر داده اند و این نمایندگان نباید به گونه ای رفتار می کردند که رهبر معظم انقلاب اسلامی مجبور باشند به آنان نهیب بزنند که حرمت رییس جمهوری باید حفظ شود.

وی با اشاره به حمایت های رهبر معظم انقلاب از دولت تاکید کرد: دولت هم باید قدردان و ممنون مقام معظم رهبری باشد که در شرایط موجود محور تعادل در کشور هستند، چنانچه حمایت رهبری نبود دولت در بزنگاه های مختلف دچار چالش یا بحران می شد.

نژادحیدری تصریح کرد: سنت مقام معظم رهبری در پشتیبانی از دولت ها موضوعی نیست که فعالان سیاسی آن هم افرادی در کسوت نمایندگی مجلس از آن آگاه نباشند و دولت باید از پشیبانی معظم له در راستای بهبود شرایط و بر طرف کردن مشکلات مردم بهره ببرد.

وی اظهار داشت: همه قوا، نهادها، جناح ها و سیاسیون کشور امروز باید با همدلی در برابر تهاجم اقتصادی آمریکا و برخی کشورهای متحدش بایستند و ضمن خودداری از تخریب ارکان نظام جمهوری اسلامی در راستای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بکوشند.

نماینده مجلس: با توهین  و تخریب کاری به سرانجام نمی رسد

نماینده بافت، رابر و ارزوییه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشور در حساس‌ترین شرایط پس از انقلاب اسلامی قرار گرفته گفت: وحدت در شرایط فعلی مهمترین عاملی است که می تواند انقلاب و نظام را از این پیچ خطرناک را گذر دهد.

صمدالله محمدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در پاسخ به توهین و تخریب مسئولان تراز نخست کشور و دولت افزود: هیچ زمان با طرح دعوا، اهانت و تخریب هیچ شخصیتی حقیقی و حقوقی به نتیجه نخواهیم رسید و با ادامه دادن این توهین‌ها نمی‌توان انتظار رفع مشکلات فعلی کشور را داشته باشیم.

وی اظهار داشت: مطالبات و انتقادات خود را باید منطقی و جدی اعلام کنیم زیرا تنها با مطالبه منطقی می توان به دنبال پاسخگویی مسئولان بود و اهانت شان و منزلت ۲ طرف را زیر سوال می‌برد و با توهین و تخریب راه به جایی نمی‌بریم.

فرمایشات رهبری تذکری برای همه است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری خطاب به توهین کنندگان به رییس جمهوری در واقع تذکری بود برای همه و نه قشر و گروهی خاص، که در این زمینه علاوه بر دولت باید از اهانت و تخریب مسئولان تراز اول کشور جلوگیری و از این اقدام خودداری شود.

محمدصادق بصیری افزود: تخریب و اهانت به مسئولان نظام جمهوری اسلامی قطعا اثرات منفی برای کشور به دنبال دارد.

وی اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر پس از تخریب و اهانت به ریاست جمهوری بود که به عنوان یکی از روسای قوای سه گانه کشور و رییس قوه مجریه، امروز وظایفی سنگین در شرایط فعلی و فرایند مقابله با کرونا برعهده دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: باید با جلوگیری از اقدامات اینچنینی، مدیران اجرایی ما در یک اطمینان و امنیت خاطر کارشان را در شرایط دشوار فعلی پیش ببرند و قطعا توهین با انتقاد سازنده تفاوت دارد و ما در هر شرایطی نیاز به نصیحت و نقد و بررسی عملکرد داریم اما نحوه بیان در فعالیت ها بسیار اثر بخش است.

وی بیان داشت: به همین علت تلاش، پیگیری و دقت می‌کنیم که اخلاق در جامعه ما به ویژه در کرمان حفظ شود و خوشبختانه تاکنون در کرمان مشکلی در زمینه اهانت و تخریب هیچ چهره ای نداشتیم.

بصیری افزود: توهین یک واژه نکوهش شده در فرهنگ اسلامی است که هیچ دین و مذهبی آن را تایید نمی کند و توهین از کلمه وهن و به معنی کوچک کردن و حقیر شمردن مردم تلقی می شود در حالی که هر کس جایگاهی نزد خداوند دارد.

هجمه‌ها وسیاه نمایی علیه عملکرد دولت این روزها شتاب بیشتری گرفته و بی محابا بر رییس جمهوری و سایر مسئولان دولتی می‌تازند؛ فحش ها، ناسزاها واهانت هایی درقالب نقد در تریبون ها وسخنرانی ها علیه دولت بیان می شود.

تخریب و توهین علیه عملکرد دولت به حدی شدت گرفت که ‌پا را فراتر از مرز اخلاق و ‌آموزه های دینی گذاشت چنانکه رهبر معظم انقلاب در سخنرانی در جلسه اخیر ستاد ملی کرونا،  چنین رفتارهایی را غیر اخلاقی عنوان کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =