دبیرکل نجبا: سفارت آمریکا پایگاهی نظامی و ریشه اصلی معضلات عراق است

تهران - ایرنا - حجت الاسلام شیخ اکرم الکعبی در دیدار با سرلشکر رحیم صفوی، سفارت آمریکا در عراق را نه مقرّی دیپلماتیک، بلکه پایگاهی نظامی و مرکز هدایت گروه‌های انحرافی توصیف و خاطرنشان کرد: سفارت آمریکا در بغداد پایگاهی نظامی و ریشه اصلی معضلات عراق است.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء امروز (دوشنبه) در تهران در دیدار با دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور نیروهای مسلح با اشاره به شرایط حساس عراق، نارضایتی عمومی و انتظار برای برگزاری انتخابات زودهنگام، همچنین شکست پروژه آمریکا با تلاش مقاومت، الحشد الشعبی و کمک ایران اظهار داشت: اکنون واشنگتن سعی دارد از طریق ایجاد بحران‌های اقتصادی ـ امنیتی، عراق را به‌سمت ویرانی و بی‌ثباتی سوق دهد.

وی افزود: دولت سابق عراق قصد داشت ضمن اصلاحات اقتصادی، دست آمریکا را از منابع ملی کوتاه کند و با مشارکت دادن سایر کشورها، عراق را از هیمنه ایالات‌متحده خارج نماید که این اقدام، واشنگتن را عصبانی کرد.

 به گزارش دفتر جنبش نجبا در ایران، دو طرف در این دیدار درباره اهم موضوعات مربوط به تحولات جاری منطقه به‌ویژه تحولات امنیتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور عراق به تبادل‌نظر پرداختند و سیاست‌های مخرّب آمریکا در حوزه‌های گوناگون را مورد انتقاد قرار دادند.
 نفوذ هیأت‌های صهیونیستی به عراق در پوشش فعالیت‌های اقتصادی و مدنی، پیوند برخی احزاب و سیاستمداران فاسد با دشمنان و زمینه‌سازی آنان برای سازش عراق با اسرائیل، کوشش آمریکا جهت احیای داعش و حزب بعث، همچنین حضور فعال نُجَباء در میادین جهاد علیه تروریسم تکفیری و اشغالگری، از دیگر محورهای این دیدار بود که به‌صورت مبسوط بررسی شد.
سرلشکر سید یحیی رحیم ‌صفوی نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار شیخ اکرم الکعبی و ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به وی، خواستار تعمیق روابط دوجانبه شد و گفت: طبق تجربه ۵۰ ساله من، آمریکا شر مطلق بوده و راهبرد کنونی واشنگتن، قطع ارتباط عراق با ایران در عرصه‌های مختلف و جایگزینی آن با اردن، عربستان و حتی رژیم صهیونیستی است.
 وی با تمجید از روحیه شجاع مردم عراق، تعرض عناصر خرابکار به الحشد الشعبی را محکوم کرد و استمرار فشار بر اشغالگران آمریکایی را ضروری برشمرد.
 سرلشکر ‌صفوی با تأکید بر اینکه حضور آمریکایی‌ها در هر نقطه از جهان، ره آوردی جز غارت، ناامنی، بی‌ثباتی و تروریسم برای کشورها نداشته است، افزود: عراق نمونه آشکاری برای این واقعیت است و راه نجات این کشور، پایان بخشیدن به اشغالگری با اراده مردم عراق می‌باشد.
 مشاور عالی رهبر انقلاب در پایان تصریح کرد: اگر ملت‌های ایران و عراق با هم یکی شوند، نتیجه‌اش آزادی فلسطین است و بر این باورم که خون شهدای مقاومت مثل «سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس» قدس را آزاد می‌کند.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار جهان