ادامه تلاش های ضدایرانی رژیم صهیونیستی این بار در دیدار با لاوروف

مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیدار کرد و در این دیدار هم وی به تلاش های ضدایرانی خود ادامه داد.

به گزارش ایرنا، گابی اشکنازی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در توییتی که در برخی رسانه های روسی ازجمله خبرگزاری تاس و تارنمای نیوز رو منتشر شد به دیدار خود با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در آتن پایتخت یونان اشاره کرد که در آن درباره مسائل سوریه، ایران و فعالیت جنبش حزب الله لبنان و نیز مبارزه با ویروس کرونا گفت و گو کردند.

 اشکنازی در این دیدار که نخستین دیدار وی با وزیر خارجه روسیه پس از انتصاب به مقام وزیر خارجه اسراییل بود، بر ضرورت ممانعت از تقویت حضور ایران در سوریه و حمایت  از جنبش حزب الله لبنان تاکید کرد.

وی افزود: ما در دیدار با لاوروف توافق کردیم تا موافقت نامه فرزندخواندگی که روز 22 ژانویه سال جاری بین روسیه و اسراییل به امضا رسیده است را به اجرا در آوریم و درخصوص امکان همکاری در مبارزه با ویروس کرونا هم گفت وگو و تبادل نظر کردیم.

خبرگزاری تاس در ادامه گزارش خود به نقل از دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه اسراییل نوشت: گابی اشکنازی در دیدار با لاوروف، وی را از روند اجرای توافقنامه عادی سازی روابط بین اسراییل و امارات، بحرین و سودان مطلع کرد.

به گزارش تارنمای روسی نیوز رو، در دیدار لاوروف و اشکنازی، موضوع برگزاری نشست کمیسیون همکاریهای اقتصادی روسیه و اسراییل در فرمت وبیناری بررسی شد و دو طرف در مورد کمک به تایید توافقنامه دوجانبه فرزندخواندگی و امکان همکاری در عرصه مبارزه با کرونا گفت و گو کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =