سازمان ملل از تل آویو  خواست که بازداشت‌های  خودسرانه را متوقف کند

تهران – ایرنا –هماهنگ کننده صلح سازمان ملل متحد در امور خاورمیانه شامگاه دوشنبه از رژیم صهیونیستی خواست که به بازداشت‌های خودسرانه مردم فلسطین پایان دهد.

به گزارش ایرنا از تارنمای اینترنتی "فلسطین الیوم"، نیکولای ملادینف همچنین نسبت به وضعیت وخیم اسیر "ماهر الاخرس" که بیش از ۹۰ روز دست به اعتصاب غذا کرده است، هشدار داد.

وی همچنین نسبت به پیامدهای بحران شدید مالی تشکیلات خودگردان فلسطین هشدار داد و از طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی خواست که بار دیگر به مذاکرات صلح بازگردند.

هماهنگ کننده صلح سازمان ملل متحد در امور خاورمیانه از تلاش‌های جنبش فتح و حماس برای تحقق آشتی ملی و برگزاری انتخابات استقبال کرد و آن را یک اقدام مهم توصیف کرد.

در همین حال جوانان فلسطینی وابسته به یگان "برق" در اعتراض به ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی به ویژه در حق اسیر الاخرس و دیگر اسیران و عدم پایبندی این رژیم به توافقات برای آرام سازی اوضاع در نوار غزه، ارسال بالن‌های آتش‌زا به سوی سرزمین‌های اشغالی را از سر گرفتند.

پیش‌تر رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داده بودند، ارسال بالن‌های آتش‌زا از غزه به مناطق هم‌مرز با این باریکه منجر به آتش سوزی در چند صد هکتار از اراضی اشغالی شده است و خسارت‌های مالی زیادی به اسرائیل وارد کرده است.

ماهر عبداللطیف اخرس اسیر ۴۹ ساله فلسطینی وارد نود و یکمین روز اعتصاب غذای خود شد.

این اسیر فلسطینی در اعتراض به بازداشت موقت و بدون تفهیم اتهام خود در زندان رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

منابع حقوقی فلسطینی از وخامت حال این اسیر فلسطینی خبر دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار جهان