افزون‌بر ۲ هزار نفر در سیستان و بلوچستان آموزش کرونا دیدند

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: افزون‌بر۲ هزار و ۲۰۰ نفر توسط جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر این استان در قالب طرح «آمران سلامت» آموزش پیشگیری از ویروس کرونا را فرا گرفتند.

علیرضا میربهاءالدین روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در راستای اجرای طرح «آمران سلامت» و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در اولین روز از اجرای سراسری این طرح ۵۰  پایگاه در شهرستان‌های سیستان و بلوچستان فعال شد.

وی ادامه داد: اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر با برپایی چادر در مکان‌های شلوغ، فروشگاه‌ها، ترمینال‌های مسافرتی، میادین اصلی شهرها،حضور در بوستان‌ها و بانک‌ها آموزش‌های لازم برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را ارائه دادند. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت:۱۵۰ نفر از اعضای فعال و آموزش دیده در قالب ۵۰ تیم سه نفره در ۵۰ پایگاه ثابت و سیار و همچنین با استفاده از ظرفیت خانه‌های هلال در سطح استان با تجهیزات حفاظتی بهداشتی شهروندان را به حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات بهداشتی تشویق کردند که در همین راستا تعداد ۶۶۵ عدد ماسک و مقادیری مواد ضدعفونی نیز توزیع شد. 

وی با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور بیان کرد: یکی از مهمترین راه‌های مقابله با این بیماری، ارائه آموزش‌های همگانی و پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

میربهاء الدین اظهارداشت: در اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب طرحی با عنوان «آمران سلامت» برای توسعه آموزش‌های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت‌های بهداشتی درمانی از افراد آسیب‌پذیر جامعه در مواجه با ویروس کرونا در جمعیت هلال احمر پایه‌گذاری شده ‌که از دیروز به مدت ۱۰ روز  در سراسر کشور درحال اجراست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها