هتاکان به مقدسات اسلامی از رفتار خود پشیمان می شوند

قم- ایرنا- جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای در محکومیت اظهارات رییس جمهور فرانسه در هتک حرمت به پیامبر گرامی اسلام(ص)، اعلام کرد: جهان اسلام در مقابل هتاکی ها و جسارت ها علیه مقدسات اسلامی آرام نخواهد گرفت و هتاکان را پشیمان خواهد کرد.

به گزارش دوشنبه شب پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در این بیانیه آمده است: سخنان هتاکانه و جاهلانه رییس جمهور فرانسه و اصرار این مقام فرانسوی بر ادامه اهانت و حرمت شکنی علیه ساحت منور و مکرم پیامبر اعظم(ص) بار دیگر اوج نابخردی و عقب ماندگی مدعیان عقلانیت و اندیشه را آشکار کرد.

این بیانیه تصریح کرده است: این جسارتها گرد و غباری بیش نیست و بر آستان خورشیدوار و نورانیت جاودان آن حضرت اثری نخواهد داشت.

بیانیه ادامه یافته است: از نهادهای حقوقی جهان اسلام می خواهیم طرحی برای صیانت از ساحت قدسی انبیای عظام ارایه و تنظیم کنند و همچنین دولتهای اسلامی نیز تحریم سیاسی و اقتصادی و کاهش سطح روابط با هتاکان و ممنوع کردن فعالیتهای تجاری شرکتهای فرانسوی را کلید بزنند و اجرایی کنند.

در این بیانیه تاکید شده است: از وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی خواستاریم با جدیت تمام تا حصول محکومیت حقوقی و قضایی مقامات فرانسوی پیگیری کنند.

سازمان‌ها در قبال رفتارهای دولت فرانسه واکنش بازدارنده در پیش گیرند

جامعه المصطفی العالمیه نیز در بیانیه ای تصریح کرده است: سخنان اسلام ستیزانه رییس جمهور فرانسه در روزهای اخیر، دلهای یک و نیم میلیارد مسلمان را در سراسر جهان به درد آورده است.

در این بیانیه اضافه شده است: بازنشر کاریکاتورهای موهن به پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) و دفاع امانوئل مکرون از این عمل ناپسند به بهانه دفاع از آزادی بیان،‌ نشان از اسلام ستیزی عاملان این حوادث و در مسیر تفرقه افکنی و نفرت پراکنی میان پیروان ادیان است.

این بیانیه ادامه یافته است: ارایه لایحه‌ای که پیش‌نویس آن به مجلس فرانسه ارائه شده و دربردارنده محدودیت فعالیت‌های مذهبی مسلمانان در این کشور است و همچنین اجرای قوانین ضد حجاب اسلامی، بر وخامت اوضاع می‌افزاید و برگی دیگر از اقدامات غیر قابل قبول دولت فرانسه در اسلام ستیزی و نادیده انگاشتن جمعیت ۱۰ میلیونی مسلمانان این کشور به شمار می‌رود.

در این بیانیه تصریح شده است: باید توجه داشت که دخالت‌های پیدا و پنهان صهیونیسم جهانی در طراحی و اجرای این توطئه‌ها قابل انکار نیست؛ چنانکه تلاش برای عادی‌سازی روابط کشورهای منطقه با رژیم جعلی صهیونیستی  نیز در همین راستا تفسیر می‌شود.

در این بیانیه آمده است: یقینا این گونه جسارت‌ها نمی تواند غباری بر چهره پر فروغ  اسلام عزیز و پیامبر رحمت بنشاند و وعده خداوند در نصرت و یاری انبیا و مومنان و خنثی کردن توطئه بد اندیشان عملی خواهد شد.

در این بیانیه تاکید شده است: جامعه المصطفی العالمیه از سازمان‌های بین المللی و نهادهای اسلامی می‌خواهد در قبال رفتارهای موهن دولت فرانسه، واکنش های مقتضی و بازدارنده در پیش گیرند تا هر چه سریع تر جلو این گونه عملکردهای به دور از منطق که در تعارض آشکار با صلح جهانی، همزیستی مسالمت آمیز و احترام به عقاید پیروان ادیان دیگر است، گرفته شود.

نشریه فرانسوی شارلی ابدو (Charlie Hebdo) برای دومین بار پس از ۲۰۱۵ میلادی، اخیرا انتشار کاریکاتورهای موهن راجع به پیامبر اسلام(ص) را تکرار کرد؛ حرکتی که توجیه آن «آزادی بیان» بوده است؛ حال آنکه بر مبنای اسناد حقوق بین‌الملل و با توجه به تعریف آزادی بیان و محدودیت‌های آن، به هیچ وجه توهین به اعتقادات دیگر ادیان و اقوام جزو آزادی بیان به شمار نمی آید.

رییس جمهوری فرانسه نیز اخیرا در اظهاراتی با وقاحت اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام(ص) ادامه خواهد داد و آن را حمایت از ارزش‌های سکولاریسم خواند؛ امری که با واکنش تند مسلمانان روبرو شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها