فعال سیاسی:بیان انتقادات در فضای اخلاقی و به دور از هتک حرمت باشد

شهرکرد- ایرنا- یک فعال سیاسی و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری با یادآوری اصل مهم اخلاقی و حقوقی دین اسلام مبنی بر حفظ حرمت افراد، بار دیگر همگان را به رعایت این اصل دعوت کردند، گفت:بیان انتقادات در فضای اخلاقی و به دور از هتک حرمت باشد.

یزدان جلالی روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تقویت اتحاد و همدلی بین مقامات نظام، اظهار داشت: مقام معظم رهبری بار دیگر به صراحت تاکید کردند که هتک حرمت در اسلام حرام است و چنانچه انتقادی وجود دارد باید در فضای اخلاقی مطرح شود.

وی تصریح کرد: این قاعده کلی در مورد همه امور کشور صدق می‌کند و مربوط به امروز نیست بلکه در آینده نیز باید همگان نسبت به آن التزام جدی داشته باشند.

جلالی با اشاره به سیره امام راحل، نوع رفتار و برخورد ایشان با دشمنان کشور و نظام را نمونه متعالی برخورد با مخالفان دانست و گفت: ایشان حتی نسبت به رژیم طاغوت پهلوی و پس از آن نسبت به دشمنان اسلام و انقلاب هم هیچگاه اهانتی نداشتند و همواره جوانب انسانی و اخلاقی در گفتار و رفتار امام راحل موج می‌زد که الگوی والایی برای همگان است.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین با توصیه به وحدت و همدلی داخلی، خاطر نشان کرد: با وجود همه اخلاف‌نظرها و اختلاف سلیقه‌ها، وحدت و همدلی در داخل کشور هیچگاه خدشه‌دار نشده اما برای تقویت آن نیاز است تا مخالفان احترام یکدیگر را حفظ کرده و به ساحت یکدیگر هتک حرمت نکنند چرا که این می‌تواند در برابر دشمن یک ضعف به شمار آید.

جلالی خاطر نشان کرد: بی‌شک در شرایط کنونی کشور انتقاداتی به ویژه در حوزه اقتصادی وجود دارد اما بیان این انتقادات باید با حفظ حریم افراد و با دوری از حرمت‌شکنی باشد.

به گزارش ایرنا، رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد شدید و صریح از اقدام برخی‌ها در برخورد با دولت و رئیس جمهور و هتک حرمت ایشان، گفتند: هتک حرمت حرام است و انتقاد با هتک حرمت تفاوت دارد ضمن اینکه امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به همکاری و اتحاد و انسجام نیاز دارد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح روز شنبه (سوم آبانماه) در دیدار حضوری با رییس جمهوری و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا، ضمن قدردانی از عملکرد این ستاد، توصیه‌های مهمی را بیان و بر لزوم اتخاذ تصمیم‌های قاطع و حاکمیتی، اقناع افکار عمومی و همکاری همه دستگاه‌ها و آحاد مردم برای مقابله با وضعیت تأسف‌بار ویروس عالم‌گیر کرونا تأکید کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =