اردن اهانت مسؤولان فرانسوی به پیامبر اسلام را محکوم کرد

تهران – ایرنا - رسانه‌های اردنی شامگاه دوشنبه اعلام کردند، «ایمن الصفدی» وزیر امورخارجه این کشور به اهانت رییس جمهوری فرانسه به پیامبر اسلام (ص) اعتراض کرد.

به گزارش ایرنا از تارنمای اینترنتی روزنامه "الرأی" چاپ اردن، الصفدی با اشاره به اعتراض امان به انتشار کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اسلام (ص)، اینگونه اقدامات را که موجب جریحه‌دار شدن احساسات مسلمانان در سراسر جهان می‌شود محکوم کرد.

 براساس این گزارش، الصفدی نارضایتی شدید اردن در مورد انتشار کاریکاتورهای اهانت‌آمیز به مقدسات دینی را به سفیر فرانسه ابلاغ کرد.

وی تأ‌کید کرد که اهانت به پیامر گرامی اسلام (ص) و هیچ یک از انبیاء (ع) ‌ قابل قبول نیست و این اقدام در چارچوب آزادی بیان قرار نمی‌گیرد.

وزیر امورخارجه اردن با بیان این که این کشور به حمایت از فرهنگ اسلامی و مقدسات آن ادامه خواهد داد، افزود: باید تلاش‌ها برای مبارزه با فرهنگ نفرت‌پراکنی و نژادپرستی همسو شود.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که فروشگاه‌های بزرگ اردن  با تحریم کالاهای فرانسه، اجناس ساخت این کشور را از فروشگاه‌های خود بیرون ریختند.

"امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه گفته بود کشورش کاریکاتورهای اهانت آمیز به پیامبر اسلام (ص) را بار دیگر منتشر خواهد کرد، همین امر موجب شد که هشتگ "تحریم کالاهای فرانسوی" در کشورهای عربی به ترند اول تبدیل شود و بسیاری استفاده از این کالاها را ممنوع کنند.

همچنین وزیر کشور فرانسه نیز اخیرا در اظهاراتی ضداسلامی از اختصاص یافتن بخشی برای محصولات حلال در فروشگاه‌های این کشور ابراز ناراحتی کرده بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha