مجموعه گذرگاه سبز رودخانه کرج گشایش یافت

کرج - ایرنا - مجموعه ورزشی تفریحی گذر سبز حاشیه رودخانه کرج عصر دوشنبه با حضور مدیران شهری در روبروی پارک شهید چمران این کلانشهر گشایش یافت.

علی  کمالی زاده شهردار کرج در آیین گشایش این مجموعه گفت : این گذرگاه به طول یک و نیم کیلومتر با مهندسی مناسب برای تفرج ، ورزش و جلوگیری از تخریب حریم رودخانه کرج احداث شده است.

وی ادامه داد: یک دیواره به طول یک ونیم کیلومتر و ارتفاع حدود چهار متر با گلدانی های سیمانی در این مجموعه احداث شده که با گل های مختلف تزیین شده است.

این مجموعه دارای پیاده راه ، سیستم روشنایی ، ست های ورزشی و امکانات تفریحی است که از جذابیت خاصی برخوردار است .

شهردار کرج از جمله ویژگی های خوب پروژه گذر سبز حاشیه رودخانه کرج را ایجاد ساحل سازی مناسب دانست و گفت: ایجاد پیاده راه تصرفات حاشیه رودخانه را از میان می برد.

وی بیان داشت: مدیریت شهری تلاش می کند با اجرای این قبیل پروژه ها پیاده محوری در شهر محقق شود.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج نیز گفت :  پروژه گذر سبز و حاشیه رودخانه کرج در راستای یکی از سیاست‌های مدیریت شهری برای ساماندهی فضاهای بی‌دفاع شهری، بازیابی هویت محلات قدیمی و محله محور کردن این مسیر به مرحله اجرا درآمده است.

وی با اشاره به اینکه حاشیه رودخانه کرج پیش از این به دلیل عدم روشنایی و فضاسازی مناسب به محل ناامنی برای تردد شهروندان تبدیل شده بود، گفت: مناسب سازی و تجهیز این محل به سیستم روشنایی و مبلمان و احداث فضای سبز مناسب، موجب اتصال و احیای مسیر پل قدیمی کرج با محله خلج آباد را فراهم کرده و شهروندان می توانند با امنیت خاطر از این محل استفاده کنند.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج اضافه کرد: امروزه محلات شهری کرج با وجود  اهمیت تاریخی که دارند در نظام دهی به الگوی سکونت شهری نقش کم اهمیتی ایفا می کنند و این درحالی است که در رویکرد توسعه و شهر پایدار حل مشکلات شهری در بازگشت به مفهوم محله محوری و احیای بافت و هویت قدیمی تصور می شود.

بضاعتی پور با بیان اینکه بهسازی و مناسب سازی محلات قدیمی و استفاده حداکثری از فضاهای شهری موجود، بر تعاملات اجتماعی تأثیرمثبتی دارد، افزود: یک فضای شهری امن باعث تشویق و ایجاد فعالیت‌های مناسب و تهدید فعالیت‌های نامناسب می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =