استاندار مرکزی بر گسترش خرید تضمینی محصولات کشاورزی تاکید کرد

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی بر گسترش خرید تضمینی محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: خریداری کشمش از کشاورزان خندابی دخالت واسطه‌گران و دلالان را به حداقل می‌رساند.

سیدعلی آقازاده عصر دوشنبه در حاشیه سفر یک روزه به شهرستان خنداب در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه کشمش یکی از محصولات مهم و اساسی شهرستان خنداب است، ساماندهی باغداران این شهرستان به خصوص خرید تضمینی کشمش و گندم از آنها گام بلندی در جهت تقویت معیشت مردم است.
وی ادامه داد: در صورت بی‌توجهی به امور کشاورزان خندابی و عدم خرید تضمینی کشمش، دلالان و واسطه‌گران این محصول را بسیار پائین‌تر از قیمت واقعی آن خریداری می‌کنند که این امر زحمت فعالان این حوزه را هدر می‌دهد.
استاندار مرکزی اظهار داشت: در گام نخست باید برای خرید محصول از باغداران برنامه‌ریزی کرد تا با ایجاد دلگرمی در آنان، سطح تولید را به بالاترین سطح ممکن رساند.
آقازاده بیان کرد: فرماندار شهرستان خنداب وظیفه دارد در نشستی تخصصی با اعضای اتحادیه کشاورزان و رئیس جهاد کشاورزی ابن شهرستان میزان اعتبار مورد نیاز را ارزیابی کرده تا با تزریق منابع مورد نیاز از صندوق  کشاورزی، زمینه خرید تضمینی کشمش و انگور ابن شهرستان فراهم شود.
وی اضافه کرد: سالانه بین ۳۰ تا ۴۵ هزار تن انگور در شهرستان خنداب تولید می‌شود که در صورت خرید تضمینی و جلوگیری از ورود واسطه‌گران، درآمد باغداران این منطقه میلیاردها ریال بیشتر می‌شود.

استاندار مرکزی همچنین در جریان سفر به کمیجان و بازدید از طرح‌های عمرانی این شهرستان نیز گفت: در سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه ۱۰ تا ۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل مجتمع فرهنگی کمیجان اختصاص یافت که امید است با جذب اعتبار لازم، این مجتمع فرهنگی تا پایان فعالیت دولت به بهره‌برداری برسد.

آقازاده اظهار داشت: بیش از ۱۰ سال از آغاز عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی کمیجان می‌گذرد و اکنون حدود ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با جذب اعتبار مورد نیاز این طرح به زودی بهره‌برداری می‌شود.

وی همچنین در بازدید از بلوار کمیجان - میلاجرد نیز گفت: بهره‌برداری از این طرح نیز از اولویت‌های برنامه‌ریزی در استان است.

بازدیداز پروژه‌های کنارگذر شهر کمیجان و تفرجگاه حسن آباد از دیگر برنامه‌های سفر استاندار به این شهرستان بود.

دیدار با ائمه جمعه خنداب و جاورسیان، حضور در گلزار شهدای گمنام و بهره‌برداری از پروژه عمرانی زیرسازی و آسفالت بلوار شهید قاسم سلیمانی از دیگر برنامه‌های سفر استاندار مرکزی به شهرستان خنداب بود.
بهره‌برداری از زیرسازی و آسفالت معابر روستای گرماب با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال از برنامه‌های سفر یک روزه استاندار مرکزی به شهرستان خنداب بود.
شهر ستان خنداب با جمعیتی بالغ بر ۳۵ هزار نفر در ۹۰ کیلومتری شمال غرب اراک -مرکز استان مرکزی - واقع شده و یکی از مراکز مهم کشاورزی استام محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =