۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۶
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84089068
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت ادارات بیجار و بانه یک هفته تعطیل شد

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: با توجه به حاد بودن وضعیت بانه و بیجار از لحاظ شیوع کرونا، از فردا به مدت یک هفته تمام ادارات دولتی، بانک‌ها، دستگاه‌های خدماتی و شرکت‌های بخش خصوصی در این شهرستان ها تعطیل است.

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا عصر دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: تصمیم به تعطیلی فعالیت ادارات بانه و بیجار با هدف تامین سلامت مردم که از هر چیزی مهمتر است، اتخاذ شد.
وی خواستار فعالیت ۵۰ درصد کارکنان ادارات دیگر مناطق استان به صورت دورکاری شد و اضافه کرد: از فردا بمدت یک هفته دستگاه‌های اجرایی دولتی، خصوصی و خدماتی باید این مصوبه را اجرا کنند.

به گفته وی، در این ایام جلسات ادارات و استانداری حتما باید محدود یا تعطیل شود و در صورت نیاز به برگزاری، زمان آن کوتاه و افراد حاضر نیز محدود باشند تا تجمع ایجاد نشود.
استاندار کردستان با بیان اینکه سرویس ادارات صبح و عصرها از فردا برای ۲ هفته در همه استان تعطیل می‌شود، افزود: همه باید برای پیشگیری از شیوع کرونا تلاش کنیم.

وی اظهار داشت: مشاغلی که پیش از این تعطیل اعلام شده همچنان این روند ادامه دارد ضمن اینکه باید اصنافی همچون نمایشگاه‌های اتومبیل، بنگاه‌های معاملات ملکی و طلافروشی‌ها نیز به این مشاغل اضافه شود.

مرادنیا بر لزوم تجهیز بیمارستان ارتش در سنندج به منظور آمادگی برای زمانی که آمار بستری‌ها افزایش یابد تاکید کرد و گفت: طبق گزارش‌های رسیده، مرخصی استعلاجی به کارکنان مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تامین اجتماعی داده نمی‌شود و ایشان ناچارند با وجود بیماری در محل کار حاضر شوند که بسیار آسیب‌زا است و باید حل این مشکل پیگیری شود.
وی با بیان اینکه با تعطیلی مدارس روستاها مخالف هستم، یادآور شد: فرمانداران شهرستان‌ها به صلاحدید خود می‌توانند در صورت لزوم اقدام به تعطیلی این مدارس کنند ضمن اینکه دانشکده‌ها، مدارس، سینماها و موزه‌ها در سهرها همچنان باید بسته بمانند.
استاندار کردستان فعالیت دستفروشان خیابان فردوسی و بازار تاناکورا را یکی از مشکلات و عوامل تجمع و خطر شیوع کرونا در سنندج اعلام کرد و افزود: در صورتی که امکان تعطیلی وجود ندارد، فعالیت آنان به چند ساعت در روز محدود شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه اوضاع اقتصادی باعث شده مردم بیشتر به سمت خرید از دست فروشان روی بیاورند که این موجب تجمع و افزایش خطر و تهدید سلامت عمومی می‌شود.
مرادنیا با بیان اینکه دستفروشان خیابان فردوسی نسبت به معابر احساس مالکیت می‌کنند، گفت: نباید در این رابطه منفعلانه برخورد کنیم بلکه نیاز است شهر از بی نظمی خارج و موضوع ساماندهی شود.
وی بر لزوم ممانعت از تجمع در مقابل آرامستان‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: همچنان برگزاری هر نوع مراسم شادی، عزا در استان ممنوع است.

مرادنیا یادآور شد: همه باید برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا همکاری داشته و نسبت به رعایت پروتکل‌ها و زدن ماسک در محل کار، اماکن عمومی و ادارات احساس مسوولیت کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =