مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام تهران تعریض می‌شود

تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲ تهران اعلام کرد: به منظور روان‌سازی تردد و کاهش بار ترافیکی شبکه بزرگراهی، طرح تعریض مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام (ره) محدوده پل شهید حکیم اجرا می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شهرداری منطقه ۲، امیرحسین حیدرنیا، با بیان این خبر گفت: با توجه به بار ترافیکی روزانه در مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام (ره)، اجرای عملیات تعریض بزرگراه از لوپ بزرگراه شهید حکیم غرب تا رمپ ورودی بزرگراه حکیم در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود:  این با هدف تأمین ایمنی در تردد، روان‌سازی ترافیک، کاهش زمان سفر، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا و همچنین جلوگیری از بروز تصادفات انجام می‌شود.

حیدرنیا ادامه داد: به منظور ارتقای ایمنی تردد،  همزمان با تعریض این مسیر، فضای پهلوگاهی مناسبی برای کنار کشیدن خودروهای معیوب و یا تصادفی از مسیر اصلی ایجاد خواهد شد.

معاون شهردار منطقه ۲ خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود با تعریض این نقطه شاهد روانسازی بار ترافیک در این بزرگراه باشیم.

این منطقه از ٩ ناحیه و ٢١ محله تشکیل شده و با مناطق ١، ٣، ٥، ٦، ٩، ١٠ همجوار است.

محدوده جغرافیایی منطقه ۲  از شمال به ارتفاعات البرز، از جنوب به خیابان آزادی، از شرق به بزرگراه شهید چمران و از غرب به بزرگراه آیت الله اشرفی اصفهانی محصور می شود.

این منطقه که در ابتدای شکل گیری به عنوان منطقه ییلاقی، سـکونتی و خـوش آب و هوا مورد استفــاده قرار می گرفت، به تـدریج به سـمت حوزه سکونتی برای جمـعیت رو به رشد تهران پیش رفته است. درمرحله بعد و به مرور زمان به دلیل ایجاد زیرساختهای نوین و گسترده، وجود قطعات بزرگ، ارزانی زمین، تمرکز فوق‌العاده فعالیتها در مرکز شهر و نزدیکی منطقه به مرکز ثقل شهر و نیاز به توسعه ساختارهای اصلی فعالیت‌ها به پذیرش استقرار برخی فعالیت های فرامنطقه‌ای، شهری و فراشهری گردن نهاد که این مشخصات و شرایط مناسب جغرافیایی و اکولوژیک همچنین زمینه مناسبی را برای توسعه جمعیت ساکن در منطقه ایجاد کرد.

مناسب سازی دو سرای محله ویژه افراد کم توان در منطقه ۱۹

شهردار منطقه ۱۹ از ادامه عملیات عمرانی مناسب سازی دو سرای محله در این منطقه به منظور سهولت بهره برداری افراد کم توان خبر داد.

 علی توکلی با اشاره به مناسب سازی کامل سرای محله شهید کاظمی در فاز نخست اقدامات مناسب سازی گفت: در فاز بعدی این عملیات مناسب سازی دو سرای محله بهمنیار و خانی آباد نو جنوبی در اولویت اقدامات عمرانی این منطقه قرار گرفته است.

وی افزود: مناسب سازی سرویس های بهداشتی، تخریب و بازسازی رمپ ورودی و نصب هندریل، احداث مسیر ویژه نابینایان و نصب تابلوی بریل مخصوص نابینایان از اقدامات اجرایی برای مناسب سازی این سراها ویژه افراد کم توان منطقه است.

 توکلی دسترسی عادلانه همه اقشار جامعه به خدمات اجتماعی و فرهنگی را در راستای تحقق شعار «تهران شهری برای همه» از اهداف مهم مناسب سازی سراها دانست و بیان کرد: پیش بینی می شود عملیات مناسب سازی این دو سرای محله تا پایان سال به اتمام رسیده و آماده بهره برداری شود.

به گفته شهردار منطقه به منظور ارائه خدمات حمایتی به افراد کم توان، کانون معلولین منطقه نیز با عضویت بیش از ۲۵۰ شهروند برنامه های اجتماعی، آموزشی و سلامت محور مختلفی را در طول اسال اجرا می کند.

 ویزیت رایگان پزشکی و خدمات سلامت محور، کلاس آموزشی، برگزاری جشن های مناسبتی و مشاوره رایگان و همچنین پیگیری مطالب شهری افراد کم توان از جمله این خدمات محسوب می شود.

منطقه ۱۹ شهرداری تهران با وسعت  ۸۹ کیلومتر مربع در جنوب شهر تهران واقع شده که با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ همجوار است.

این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت الله سعیدی محدود می‌شود؛ ‌ منطقه ۱۹ تهران از بافتی قدیمی برخوردار است و شامل محله‌های متعددی می‌باشد.

منطقه ۱۹ دارای ۵ ناحیه و ۱۲ محله است که خانی آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل آباد، نعمت آباد، صالح آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی از جمله محلات این منطقه است.

همچنین کوره‌های آجر پزی، میدان تره‌بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا، مرقد مطهر امام راحل (ره)، مرکز خرید و فروش  همگانی خودرو از مکان های شاخص در این منطقه است.

آموزش زنان منطقه ۱۵ برای جلوگیری از شیوع کرونای خانوادگی

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۵ اعلام کرد: آموزش مجازی سلامت محور و مشاوره های حضوری در پردیس بانوان این منطقه با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به منظور ارتقای سواد سلامت محور بانوان در دوران کرونا برگزار شد.

اکبر مختاری با اعلام این خبر گفت: در هفته سلامت زنان ۲ وبینار آموزشی «نقش حفاظتی زنان در پیشگیری از ابتلای اعضا خانواده در دوره کرونا» و «شیوه زندگی سالم زنان با تاکید بر چاقی به عنوان عامل وخامت کوید ۱۹» با حضور متخصصان تغذیه و روانشناس بالینی و مشاوره خانواده در فضای مجازی به اجرا درمی آمد که در این راستا ۱۰۰ شهروند از این مباحث سلامت محور بهره مند شدند.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۵ با اشاره به اینکه این برنامه های آموزشی به مدت یک ساعت برگزار می شود، افزود: شهروندان به منظور اطلاع بیشتر از زمان برگزاری و موضوعات آنلاین آتی می توانند به آدرس اینستاگرام  shahrdari۱۵_salamat  مراجعه کنند.

مختاری در تشریح موضوعات آموزشی آینده افزود: روانشناسی کودک و نوجوان، زنان و خانواده، سلامت مردان، دیابت، ایدز و هپاتیت از جمله این موضوعات خواهد بود.

وی در ادامه به برپایی ایستگاه های مشاوره حضوری در پردیس بانوان اشاره کرد و گفت: این مجموعه نیز با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در فضای باز بوستان  با برپایی ایستگاه های «ورزش در خانه»، «سلامت زنان و خانواده در دوران کرونا» و «تغذیه در دوران کرونا»  و نیز  ارائه خدمات ایستگاه دوچرخه به صورت رایگان  به مدت ۶ روز پذیرای بانوان بود و در مجموع  ۴۰۰ بانو از این خدمات بهره مند شدند.

منطقه ۱۵ در جنوب شرقی شهر تهران قرار دارد؛ مهم‌ترین بخش آن شهرک‌های مشیریه، افسریه، بروجردی، سیزده آبان و بزرگراهای بسیج، بعثت، امام علی، آزادگان و خاوران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =