مسوولان ورامین در حفاظت از اراضی کشاورزی مقتدرانه عمل کردند

تهران- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت از اراضی استان تهران گفت: مسوولان ورامین در حفاظت از اراض کشاورزی و برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز مقتدرانه و مسوولانه عمل کرده‌اند.

سرهنگ بیژن پناهی روز دوشنبه در دیدار با مسوولان فرمانداری شهرستان ورامین گفت: حفاظت از اراضی کشاورزی به عنوان سرمایه عظیم کشور در تولید محصولات غذایی، وظیفه ذاتی مسوولان است و امنیت غذایی کشور را تضمین می‌کند.

وی افزود: یکی از اهداف تشکیل یگان حفاظت اراضی کشاورزی، اجرای قانون، محافظت از اراضی مزروعی و باغی با هدف حفظ استقلال و امنیت غذایی کشور است و این مهم در شهرستانی همچون ورامین که قطب تولید محصولات کشاورزی استان تهران به حساب می‌آید، نمود بیشتری دارد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی استان تهران اظهار کرد: به دست آمدن نتیجه مطلوب در برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی و تغییر کاربری به همکاری مطلوب و مستقیم تمامی ارگان‌ها نیاز دارد و در این بین، نقش فرمانداری‌ها بی‌بدیل است.

پناهی گفت: از ابتدای امسال تاکنون، اقدامات بسیار مؤثری در پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان ورامین اجرا شده که نتیجه آن به آزادسازی صدها هکتار اراضی زراعی مرغوب و بازگشت آن به حالت اولیه منجر شده است.

تخریب بیش از ۱۸۴ موردساخت و ساز غیرمجاز در ورامین
مدیرجهاد کشاورزی ورامین نیز در این دیدار از تخریب ۱۸۴ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان خبر داد.

محسن بنائیان افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۸۴ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی بخش‌های مرکزی و جوادآباد ورامین تخریب و با اجرای آن ۲۹۱ هزار و ۳۹۸ متر مربع از اراضی مرغوب کشاورزی آزاد شد.

وی گفت: جهاد کشاورزی شهرستان ورامین با حمایت فرمانداری ورامین، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی، گام‌های مؤثری در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز برداشته و به تمام توان از اراضی کشاورزی حراست می‌کند.


در این دیدار، فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان تهران با تقدیم تقدیرنامه، از تلاش‌های حسین کاغذلو فرماندار ورامین در حفاظت از اراضی کشاورزی تقدیر کرد.

ورامین از ۸۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی برخوردار است که به دلیل کمبود منابع آبی، تنها ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می‌رود.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha