معاون وزیرآموزش و پرورش:شهید فهمیده اسطوره ای فراموش نشدنی است

کرج- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: شهید محمد حسین فهمیده اسطوره ای فراموش نشدنی دردفاع از اسلام، انقلاب و ولایت مداری است.

علیرضا کاظمی عصر دوشنبه در نشست با خانواده شهیدان فهمیده درکرج به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی اظهارداشت: این شهید والامقام،  اسطوره و آرمان بزرگی برای مردم و به ویژه نوجوانان و جوانان محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه خانواده شهیدان محمد حسین و داود فهمیده همواره صبور و گشاده رو در جامعه حضور یافته و الگوی اقشارمختلف بوده اند،خاطرنشان کرد: حماسه شهید  محمدحسین فهمیده باید در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای  دانش آموزان تشریح شود. 

وی بیان داشت: شهید محمد حسین فهمیده همان دانش آموز رزمنده ای است که امام خمینی (ره) از وی به عنوان رهبر یاد کرد.

کاظمی با بیان اینکه عصر پنجشنبه هفته جاری یادواره شهید فهمیده دربهشت زهرا تهران برگزار می شود، ادامه داد: همزمان با شروع این برنامه جشنواره فرهنگی لاله های روشن در ۴۰ هزار مدرسه در کشور آغازمی شود.

وی به نقش مهم الگویی فرهنگ ایثار و شهادت درجامعه پرداخت و اضافه کرد: آشنایی دانش آموزان با شهید محمد حسین فهمیده و ۳۶ هزار شهید دانش آموز کشوربا نگاه تربیتی – حماسی ازمحورهای مهمی است که باید به آن توجه بیشتری شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بستر شبکه شاد، فضایی مناسب برای ترویج ایثارگری شهدا از جمله شهدای دانش آموز و شهید سردار حاج قاسم سلیمانی است که دراین زمینه تولیدات محتوایی مناسبی به صورت روزانه و مناسبتی بارگذاری و انتشار می یابد.

وی تصریح کرد: تهیه پوستر، دلنوشته، وصیت نامه وزندگینامه شهدا از طریق کانال معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش دربسترشاد با هدف ترویج فرهنگ ایثارو شهادت دربین دانش آموزان انتشارمی یابد.

کاظمی گفت: برای یادواره شهید محمد حسین فهمیده پوسترویژه ای طراحی و دربسترشاد بارگذاری می شود.

وی عنوان کرد: برنامه های بزرگداشت بسیج دانش آموزی با همراهی سپاه در استان های مختلف با محوریت دانش آموزی برنامه ریزی شده است.

وی تاکید کرد: رسالت آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی در راستای شناخت هرچه بیشتر نسل نو با آرمان ها و ارزش های انقلاب و همچنین بصیرت افزایی بسیارخطیر است.

مسوول سازمان بسیج دانش آموزی کشور هم در این نشست گفت: شهید فهمیده الگویی است که باید به دانش آموزان از راه های مختلف معرفی شود.

سرهنگ پاسدار صابر ماهانی افزود: بسیج دانش آموزی موثرترین قشر درپیروزی و حفظ انقلاب بوده است و هدف و رسالت اصلی آن تربیت نیروی کارآمد با رویکرد انقلابی است.

وی تصریح کرد: همه ساله از هفتم تا سیزدهم آبان به عنوان هفته بسیج دانش آموزی نامگذاری شده است.

وی کسب علم، تهذیب و تندرستی همواره از موضوع های مورد تاکید مقام معظم رهبری به جوانان است که برنامه های هفته بسیج دانش آموزی نیز حول این سه محور انجام می شود.

دراین نشست خانواده شهید فهمیده به بیان خاطراتی از والدین خود در زمینه حضورآنان در بین دانش آموزان و سخنرانی در یادوراره های شهدای انقلاب در استان های مختلف کشور پرداختند و خواستار نگاه ویژه مسوولان به گسترش فرهنگ ایثار و شهادت درجامعه و ساماندهی مزار شهدای دانش آموز از جمله شهید فهمیده در بهشت زهرا تهران شدند.

شهید محمدحسین فهمیده که در آبان ماه سال ۱۳۵۹ و در سن ۱۳ سالگی با بستن مواد منفجره به کمر خود زیر تانک دشمن رفت و به شهادت رسید که امام خمینی (ره) او را رهبر نامید.

داود فهمیده نیز در سن ۲۰ سالگی در عملیات والفجر ۲ در منطقه حاج عمران بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

مرحوم حاج محمدتقی فهمیده پدر شهیدان فهمیده ۱۲ فروردین ماه سال ۹۹ پس از ماه ها تحمل درد و رنج ناشی از بیماری و فراغ فرزندان شهیدش به دیدار معبود شتافت .

حاجیه خانم فاطمه کریمی مادر بزرگوار شهیدان فهمیده نیز بانوی ایثارگری بود که ۱۲ اسفند ماه  سال ۹۸ به فرزندان شهیدش پیوست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =