۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۹
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 84089014
۰ نفر

برچسب‌ها

فرمانده سپاه کردستان: شهدا الگوی ملموس زندگی شرافتمندانه هستند

سنندج - ایرنا - فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه جایگاه شهید نزد خداوند ارزشمند است، گفت: شهدا الگوی قابل لمس و درک برای ادامه زندگی شرافتمندانه و مهمترین افتخار ملت ایران هستند.

به گزارش ایرنا، سردار سید صادق حسینی روز دوشنبه در مراسم یادواره شهدای قادرخانزاده و ۸۴۰ شهید بانه با اشاره به ۴۰ سال مقاومت و وفاداری مردم کردستان نسبت با انقلاب اسلامی اظهار داشت: خانواده قادر خانزاده به واسطه رشادت‌ها و فداکاری‌های که برای حفظ انقلاب کردند در کشور شناخته شده هستند.

وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به خانواده شهدای قادرخانزاده افزود: این خانواده  ۶ شهید تقدیم انقلاب و نظام کرده و رهبری سه بار از این خانواده بزرگوار یاد کردند و هر بار از بزرگی و ایثار این خانواده یاد کرده به طورکه در یکی از بیانات خود درباره پدر این خانواده فرموند "این پدر بقدری استوار و محکم بود که من در مقابلش احساس کوچکی کردم".

سردار حسینی گفت: در بانه ۶۲ خانواده سه شهید و ۱۵ خانواده نیز بیش از سه تقدیم انقلاب کردند این ارقام در کنار حضور مردم فهیم و قهرمان این شهرستان نشانه‌ای از عمق وسیع اعتقاد الهی و معنوی مردم به انقلاب اسلامی و دفاع از ایران است.

وی ادامه داد: با توجه به جایگاه رفع شهدا در تراز جایگاه انبیا و علما قرار گرفته کسی که ارزشمندترین سرمایه هستی را برای دفاع از آرمانها و ملت تقدیم می کند در جایگاه انبیاء قرار می‌گیرد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: قرآن، انقلاب اسلامی، احکام اسلامی، امام انقلاب، حجاب، برادری، عدالت، شهادت، جانبازان توسعه فرهنگ ارزشی انقلاب اسلامی و شهدا، تکریم خانواده شهدا، مبارزه با فساد و دفاع از خوبی ها جزو مهمترین ارزش‌های جامعه اسلام است.

وی ادامه داد: شهدا امروز در بین ما نیستند اما به شیوه عملی آنها نظاره گر اعمال ما هستند بنابراین شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی یکی از مهمترین ارزش‌های ما هستند چراکه هزینه زیادی برای حفظ انقلاب  کردند.

سردار حسینی گفت: پیشمرگان مسلمان که در ۲ جبهه با ضدانقلاب و دشمن بعثی مبارزه کردند جزو ارزش‌ها و افتخارهای تاریخ زرین ایران اسلامی هستند و حافظه تاریخی ملت ایران هیچگاه تلاش بی وقفه پیشمرگان کرد مسلمان را فراموش نمی‌کند بلکه به عنوان سند افتخار و مدال شجاعت در حافظه تاریخی ملت ایران محفوظ می ماند.

خون شهدا عزت آفرین و باعث اقتدار نظام است

فرماندار بانه نیز با اشاره به جایگاه شهدا در شهرستان گفت: مرزهای کردستان به واسطه خون شهدا حفظ شده و خون شهدا عزت آفرین و باعث اقتدار نظام است.

اسماعیل رستم پور اظهار داشت: همه ما مدیون خون پاک شهدا و صبر و ایستادگی خانواده‌های معظم شهدا هستیم و هرآنچه که امروز داریم از برکت خون شهدای انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه امینتی که با مقاومت شهدا بدست آمده همچنان پایدار می‌ماند افزود: در شهر اختیارالدینی ها همت، مردانگی، پایداری و سرافزاری همیشه پایدار می‌ماند و بانه قدمگاه افتخارآفرینی های شهدا است.

در ادامه این مراسم از ۲ کتاب خاطرات شهید مطلب قادری و خاطرات شهدای قادر خانزاده رونمایی شد.

همچنین از تندیس ۶ شهید قادرخانزاده در میدان علامه برده ره شی با حضور سردار سید صادق حسینی و جمعی از مسوولان شهرستانی رونمایی شد.

سردار سید صادق حسینی و هیات همراه در ادامه گلزار شهیدای سلیمان بگ و شهدای گمنام سیرانبند بانه را عطرافشانی و گلباران کردند همچنین با خانواده پیشمرگ کرد بورهان قادرخانزاده نیز دیدار کردند و از دارا قادرخانزاده جانباز دفاع مقدس نیز تجلیل شد.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =