جهادگران عرصه ارتباطات مشکلات مردم در دوران کرونا را به حداقل رسانده‌اند

قزوین - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه قزوین گفت: زیرساخت‌های مخابراتی برای ارایه خدمات و حضورچشمگیر کارکنان این حوزه به عنوان جهادگران عرصه ارتباطات مشکلات مردم در دوران کرونا را به حداقل رسانده است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی مخابرات استان قزوین، محمدرضا نصرآبادی در نخستین نشست مدیران حوزه ارتباطات که با حضور لطف الله سیاهکلی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: تولید خدمات فناوری اطلاعات وابستگی زیادی به زیرساخت‌های این حوزه دارد و برخی اصلاحات و قوانین در بخش مخابرات و ارتباطات می‌تواند نقش بسزایی در گسترش رقابت و تشویق سرمایه‌گذاری این حوزه داشته باشد که این مساله خود باعث کاهش هزینه‌ها و افزایش استفاده از ابعاد مختلف فناوری اطلاعات می‌شود.

وی با تاکید براینکه بیماری کرونا به نوعی ما را به سمت عدالت اجتماعی نیز هدایت کرده، تصریح کرد: در دوران شیوع این ویروس مصرف اینترنت استان با افزایش ۲۰۰ درصدی روبرو شده و رشد اقتصادی سطح منطقه هم به طور واضح از زیرساخت‌های ارتباطات تاثیر پذیرفته و لازم است تمام دستگاه‌های متولی با واقع بینی در برنامه‌ریزی برای توسعه استان و کشور از فناوری اطلاعات و ارتباطات به نحو مطلوبی استفاده کنند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تاکید بر ادامه چنین برنامه‌های هر ۴۵ روز یک مرتبه، افزود: حوزه ict  بخش جهانی است و برای رسیدن به عدالت اجتماعی در این زمینه باید جهانی بیاندیشیم.

لطف‌الله سیاهکلی تاکید کرد: فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان یک فناوری مهم و جدید در جهان به سرعت توسعه و رشد داشته و به دلیل عمومی بودن آن با سایر فناوری‌ها تفاوت اساسی دارد زیرا نه تنها در حوزه خود تاثیرگذار است بلکه در تمام فعالیت‌های اقتصادی و غیر اقتصادی نیز تاثیر بسزایی در تسهیل انجام امور و ارتقاء بهروری دارد.

وی با تاکید بر نقش فناوری در زندگی روزمره امروزی، به خصوص در دوران شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: افزایش تولید فناوری اطلاعات و ارتباطات به تولید، اشتغال‌ و درآمدهای صادراتی کمک و بهره‌وری، رقابت پذیری و رشد اجتماعی را نیز افزایش می‌دهد.

رییس مجمع نمایندگان استان با تاکید بر اینکه امروز اولویت درخواست‌های مردم در روستاها بسیار تغییر کرده و نخستین درخواست آنان نیاز به اینترنت پرسرعت است، ادامه داد: ما برای اتصال روستاهای دور افتاده به مراکز شهری و صنعتی و همچنین فراهم کردن فرصت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای جوامع محروم می‌توانیم از فناوری اطلاعات استفاده کنیم.

این نماینده مجلس بر استفاده از مدیران توانمند، باسواد و با تجربه در زمینه ict تاکید و تصریح کرد: امروز برای پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات مهارت نیروی انسانی بسیار اساسی و کلیدی بوده و مکملی برای این حوزه محسوب می‌شود که در این زمینه استان قزوین به غنای قابل توجهی رسیده است.

درادامه این نشست، مدیران دستگاه های متولی حوزه‌های ارتباطات به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =