۴۳ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری شدند

اردبیل- ایرنا - آمار منتشر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل نشان می‌دهد که در شبانه‌روز گذشته ۴۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی این استان پذیرش و بستری شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در شبانه‌روز گذشته همچنین ۶ نفر از مبتلایان به بیماری کرونا در این استان جان خود را از دست دادند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده اظهارداشت: در مجموع ۳۱۱ بیمار در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۶۳ نفر از این بیماران در بخش آی سی یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ نفر از بیماران با بهبود نسبی از بیمارستان‌های استان مرخص شدند.

وی با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و افزایش تعداد بستری‌های روزانه بیماران مبتلا به کرونا بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط همه مردم تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، استان اردبیل هم‌اکنون در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا قرار دارد.

شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل در پی همکاری مردم از طریق رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و با ابتلای روزانه ۳۰ تا ۴۰ بیمار تا ۲ هفته اخیر در وضعیت پایدار قرار گرفته بود ولی شواهد نشان می‌دهد که آمار مبتلایان رو به افزایش است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =