مدیرکل فرهنگ البرز: رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل کوشا باشند

کرج - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با تاکید بر ضرورت توجه اقشار مختلف مردم به پدافند غیرعامل، از خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ خواست در راستای فرهنگ‌سازی این مهم کوشا باشند.

ناصر مقدم روز دوشنبه در نشست کارگروه فرهنگی، آموزشی و اجتماعی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز در هفته پدافند غیرعامل افزود: فرهنگ‌سازی برای توجه بیشتر به پدافند غیرعامل از رسالت‌های مهم رسانه‌ها محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: رعایت مقررات و ضوابط پدافند غیرعامل در مقابل تهدید دشمن ضروری است و باید به طور جدی به آن توجه کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز اظهار داشت: در برهه کنونی که دشمن به جنگ نرم روی آورده است، پدافند غیرعامل یکی از اساسی‌ترین ملزومات به‌خصوص در دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی محسوب می‌شود.

مقدم اضافه کرد: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، پدافند غیرعامل یکی از موارد اجتناب ناپذیر در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه است.

وی با یاوآوری نامگذاری روزهای مختلف در هفته پدافند غیرعامل تصریح کرد: توجه به این مهم در همه برنامه‌های فرهنگی، هنری و رسانه استان البرز تا پایان سالجاری جدی گرفته خواهد شد.

این مسوول با بیان اینکه مردم از گذشته به پدافند غیرعامل توجه داشتند و تمهیدات لازم و وسایل مورد نیاز را از قبل برای مواقع بحرانی فراهم می‌کردند، افزود: اجرای سیاست‌های کلی پدافند غیرعامل باید با همکاری و تعامل همه دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی به نحو مطلوبی محقق شود.

در این نشست از سیاست‌های کلی اجرایی پدافند غیرعامل در حوزه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای رونمایی شد.

پنجم تا یازدهم آبان ماه به عنوان هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =