۲هزار تاکسی فرسوده پایتخت نوسازی شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران بیان کرد که از زمان موافقت دولت با شماره‌گذاری تاکسی با استاندارد یورو چهار، ۲هزار دستگاه جدید در پایتخت تحویل متقاضیان شده است.

به گزارش روز دوشنبه سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران، از زمان موافقت دولت با شماره‌گذاری تعدادی تاکسی با استاندارد یورو چهار و ابلاغ آن در مرداد امسال، تاکنون در کشور ۴ هزار و ۶۰۰ دستگاه تاکسی شماره‌گذاری و تحویل متقاضیان شده است.

علیرضا قنادان درباره وضعیت نوسازی تاکسی‌های فرسوده شهر تهران، توضیح داد: با توجه به گستردگی ناوگان پایتخت، عمده سهم نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور هم مربوط به شهر تهران است که این میزان در سال گذشته نیز حدود یک سوم از ظرفیت ناوگان نوسازی شده کشور متعلق به شهر تهران بود.

وی با اشاره به هدف گذاری سازمان تاکسیرانی برای نوسازی ۱۵ هزار دستگاه تاکسی فرسوده، گفت: البته تحقق این هدف گذاری منوط به تولید و تحویل خودرو (صدور پیش فاکتور و فاکتور) به رانندگان تاکسی است.

این مسئول اضافه کرد: هدف گذاری نوسازی ۱۵ هزار دستگاه تاکسی درحالی است که تاکنون بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر متقاضی در صف نوسازی تاکسی فرسوده ثبت‌نام شده‌اند، همچنین برنامه‌ریزی سازمان تاکسیرانی بگونه‌ای انجام شده که با توجه به برنامه‌های سخت گیرانه کاهش آلودگی هوا در شهرداری تهران، تعداد ثبت‌نامی‌های نوسازی تاکسی قطعاً از عدد فعلی بالاتر خواهد رفت.

قنادان با تأکید براینکه تمام تاکسیرانان ثبت‌نام شده برای پرداخت هزینه نوسازی به صورت نقدی و تسهیلاتی اعلام آمادگی کرده‌اند، افزود: باتوجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته شهرداری تهران درباره تأمین منابع مالی و ارائه تسهیلات نوسازی تاکسی، تحقق هدف نوسازی ۱۵ هزار دستگاه تاکسی در پایتخت از سوی شهرداری تهران هیچ مشکلی از نظر متقاضی ندارد.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران همچنین طی دو ماه گذشته فرآیند نوسازی بیش از دو هزار دستگاه تاکسی با پلاک سال ۱۳۹۹ در شهر تهران نهایی شده است.

قنادان از انجام تعدادی مکاتبه در سطح کلان با دولت، معاون اول ریاست جمهوری، سازمان محیط زیست کشور و وزیر صنعت و معدن و شرکت ایران خودرو برای دریافت برنامه تحویل تاکسی‌ها خبر داد و گفت: البته با توجه به چالش‌های موجود، فرآیند تولید و تحویل خودرو به متقاضیان مقداری دچار کندی شده که از دولت تقاضا می‌شود که با توجه به ثبت‌نام بیش از ۱۵ هزار راننده تاکسی در شهر تهران، سهم پایتخت برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده افزایش پیدا کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران با بیان اینکه مطابق آمار، ۶۵ تا ۷۰ درصد متقاضیان نوسازی تاکسی خواستار دریافت خودروی سمند و ۳۰ تا ۳۵ درصد متقاضیان خواستار دریافت خودرو پژو هستند، توضیح داد: جزییات نوع محصولات مورد تقاضای متقاضیان رسما به شرکت ایران خودرو اعلام شده تا این شرکت نیاز ناوگان را در برنامه تولید خود مورد توجه قرار دهد.

در حال حاضر ۸۰ هزار دستگاه تاکسی در سطح پایتخت فعال هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها