۴۵ هکتار از اراضی کشاورزی پاکدشت آزاد شد

تهران- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی شهرستان پاکدشت گفت: با تخریب ۱۴۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در بخش شریف آباد پاکدشت، ۴۵ هکتار از اراضی کشاورزی مرغوب شهرستان آزاد شد.

 محمود امیری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پاکدشت در راستای حراست از اراضی کشاورزی و با هماهنگی دستگاه قضایی، نسبت شناسایی ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی اقدام و با دستور قضایی نسبت به تخریب آن اقدام می‌کند.

وی افزود: در راستای مقابله با این ساخت و سازها و به استناد تبصره یک و دو ماده ۱۰ قانون حفظ اراضی کشاورزی و با حضور نمایندگان فرمانداری، نیروی انتظامی و نماینده دستگاه قضایی تخریب و ۱۴۰ هزار متر مربع از اراضی مرغوب کشاورزی در روستای کهریزک از توابع بخش شریف آباد تخریب شد.

وی گفت: با تخریب این ساخت و سازها که عمدتا به صورت باغ ویلا، دیوار کشی و تفکیک اراضی بود، بیش از ۴۵ هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی آزاد و به حالت اولیه بازگشت.

امیری  از مردم خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف مرتبط با ساخت وساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی، مراتب را با استفاده از سامانه ۱۳۱ اطلاع رسانی کنند.

پاکدشت بیش از ۲۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد.

پاکدشت در ۲۵ کیلومتری جنوب شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =