دومین مسابقات آزاد کشوری نماچینی آجر در اصفهان برگزار می شود

اصفهان-ایرنا- مدیرکل فنی حرفهای اصفهان گفت: دومین مسابقات آزاد کشوری نماچینی آجر برای ارتقا مهارت مربیان آموزشهای ذیربط در این استان برگزار می شود.

آرش اخوان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این مسابقات از 14 تا ۱۷ آبانماه همزمان با افتتاح سالن جدبد نمایشگاه و نخستین نمایشگاه تجهیزات ساختمان در محل دائمی نمایشگاهای بین المللی استان برگزار می شود.

وی اظهارداشت: یکی از مسائلی که در راستای مهارت آموزی و ترغیب جوانان به مهارت آموزی مطرح بوده برگزاری مسابقات است.

وی تصریخ کرد: نماچینی  آجر از جمله رشته هایی مهارتی است که جز مسابقات رسمی ملی فنی و حرفه ای نیست ولی مسابقات این دست رشته ها به صورت آزاد برگزار می شود و برآیند خوبی دارد که تلاش داریم در این دوره از مسابقات آزاد به افراد برتر در زمینه اشتغال زایی کمک کنیم.

مدیرکل فنی و حرفه ای اصفهان افزود: تا ۴۸ ساعت قبل از آغاز مسابقه زمان ثبت نام است و تا کنون ۱۹ نفر در این مسابقات شرکت کردند.

اخوان با اشاره به استقبال سایر کشورها در این مسابقات  تصریح کرد: در مسابقات سال گذشته از کشورهای خارجی هم برای شرکت در مسابقات اعلام آمادگی کردند و از افغانستان شرکت کننده داشتیم.

وی افزود: صنف آرایش مردانه، گل آرایی، تعمیر لوازم خانگی، کافی شاپ‌ و برخی رشته های دیگر از جمله رشته هایی بوده که به میزبانی فنی حرفه ای اصفهان به شکل مسابقات آزاد برگزار شد.

به گفته وی شرکت  نخبگان و خبرگان صنایع و صنوف باعث افزایش سطح کیفی مسابقات می شود.

اخوان گفت: ۵۴ آموزشگاه دولتی همراه با هزار و ۳۰۰ آموزشگاه غیر دولتی در استان اصفهان مشغول خدمات آموزشی فنی و حرفه ای در رشته های مختلف هستند.

مدیرکل فنی و حرفه ای اصفهان ادامه داد: تعهدات آموزشی این اداره کل حدود ۱۱ میلیون نفر ساعت و ۶۰ هزار نفر دوره در سال در  استان اصفهان است.

رضا چینی رئیس دومین جشنواره ملی نماچین آجر در جمع خبرنگاران گفت: آموزش نماچینی آجر را از طریق ۲۷ شعبه  در سراسر کشور آغاز شده است.

وی با اشاره به صادرات محصولات نماچینی به خصوص کشورهای کانادا، استرالیا و کره جنوبی گفت: یک نفر مجری نماچین آجر با مهارتهای خاص در کشور می تواند روزانه ۲۵۰ دلار در آمد کسب کند.

به نفرات برتر این مسابقات سه روزه جوائز اهدا می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =