بیمارستان‌های پذیرش کننده بیماران کرونایی در بیرجند افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با توجه به افزایش چشمگیر مراجعه بیماران تنفسی و کرونا مثبت به بیمارستان‌ها به ویژه در شهرستان بیرجند، از اواخر هفته گذشته از ظرفیت سایر بیمارستان‌های بیرجند از جمله بیمارستان رازی، بوعلی و از این هفته بیمارستان میلاد هم استفاده می‌شود تا بیماران مبتلا به کرونا را پذیرش کنند.

محمد دهقانی روز دوشنبه درباره افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا گفت: تعداد زیادی از تخت‌های آی. سی. یو پر شده است و مطمئنا نیازمند همراهی مردم هستیم تا بتوانیم این پیک را نیز شکست دهیم.

بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند از ابتدای شیوع ویروس کرونا مرکز اصلی پذیرش و بستری بیماران مشکوک و مبتلا به بیماری کووید ۱۹ بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: یکی از علل افزایش شمار مرگ و میر، تاخیر در مراجعه به بیمارستان‌ها است لذا کسانی که علائم خفیف دارند به مراکز سرپایی ۱۶ ساعته که برای مدیریت بیماران کرونا در نظر گرفته شده است، مراجعه و کسانی که علائم شدید تنفسی دارند، حتما به بیمارستان‌ها مراجعه کنند تا تاخیر در مراجعه به بیمارستان باعث بروز مشکلات جدی نشود و بیماران به مرحله غیرقابل برگشت نرسند.

وی درخصوص اعمال محدودیت‌ها در استان گفت: پیرو درخواست ستاد استانی از وزارت بهداشت، محدودیت‌های ده‌گانه ۲ هفته قبل تا ۹ آبان ماه در استان تمدید شده است.

دهقانی اظهار داشت: همچنین فعالیت ادارات با ۵۰ درصد ظرفیت کارکنان برای شهر تهران صدق می‌کند و مشمول سایر شهرستان‌ها نیست همین طور درخصوص ۴۳ شهرستانی که وضعیت خیلی پرخطر دارند محدودیت فعالیت‌های صنفی و شغلی گروه‌های ۲، ۳ و ۴ در نظر گرفته شده و این شهرستان‌ها مشمول دورکاری کارکنان ادارات نمی‌شوند.

فوتی‌های روزانه کرونا در خراسان جنوبی دو رقمی شد

مراجعه بیماران تنفسی و کرونایی به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی استان خراسان جنوبی طی هفته‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است و این روند صعودی ادامه دارد به طوری که امروز اولین بار فوتی‌های کرونا طی شبانه‌روز گذشته در خراسان جنوبی، دو رقمی شد.

بنابر اعلام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در شبانه‌روز گذشته، ۱۱ نفر در استان خراسان جنوبی بر اثر کرونا فوت کردند.

بیشترین فوتی‌های شبانه‌روز گذشته با پنج مورد مربوط به شهرستان بیرجند است که بیش از ۲ ماه در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) قرار دارد.

کامبیز مهدی‌زاده افزود: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۲ مورد آزمایش کرونا در خراسان جنوبی از افراد مشکوک گرفته شد که از این تعداد ۱۵۶ مورد مثبت بود و از موارد مثبت جدید ۷۰ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند و ۸۶ نفر نمونه‌گیری سرپایی شده‌اند.

وی گفت: از ۱۵۶ مورد جدید شناسایی شده، ۵۹ نفر مربوط به شهرستان بیرجند است.

در حال حاضر ۳۴۷ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان خراسان جنوبی بستری هستند و از این تعداد ۲۳۲ نفر مبتلای قطعی به کرونا شناسایی شده‌اند. ۳۶ نفر از بیماران کرونایی در بخش‌های آی سی یو بستری هستند و حال هشت نفر از آنان مناسب نیست.

خراسان جنوبی که اوایل شهریور امسال با افزایش بیماران تنفسی در این استان به وضعیت هشدار بازگشته بود، بیش از یک ماه و نیم است که جزو استان‌های در وضعیت قرمز قرار دارد.

با تصویب ستاد استانی و تایید ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت‌های ۱۰گانه که از ۲ هفته قبل به این استان بازگشت، یک هفته دیگر تا نهم آبان ماه تمدید شد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا که روز پنجشنبه - اول آبان - منتشر شد، هفت شهرستان‌ این استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) و چهار شهرستان در وضعیت نارنجی (پرخطر) هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =